(FOTO) Slovenski fantje U14 v Radencih remizirali s Severno Makedonijo

Vestnik.si, 8. 5. 2024
Dani Mauko
Slovenija U14 - Severna Makedonija U14 2 : 2.

Na nogometnem igrišču Športnega centra Ivanke Serec v Radencih je bila odigrana pripravljalna nogometna tekma med selekcijama U14 Slovenije in Severne Makedonije. Končni izid je bil 2 : 2 (0 : 0).

Slovenski selektor Boštjan Kreft je na prvo uradno tekmo mlade generacije igralcev, rojenih leta 2010, poklical 22 igralcev. Enajst jih je igralo en polčas, drugih enajst pa drugi polčas.

Kljub deževnemu vremenu v prvem delu so dečki v drugem delu prikazali odlično igro in navdušili številne gledalce.

nogomet, u14, radenci, slovenija, severna-makedonija, nejc-roman-leljak
Dani Mauko

Gola za Slovenijo sta dosegla domačin, Radenčan Nejc Roman Leljak (sicer član Hajduka iz Splita) v 54. minuti in Kenan Džuzdanović v 76. minuti po asistenci Nejca Romana Leljaka), za Severno Makedonijo pa Marin Krstevski  v 55. minuti in Stefan Ristic v 68 minuti.

Dani Mauko

V slovenski reprezentanci je prvič nastopil tudi Nino Križanič s Cvena, sicer kapetan ekipe Veržeja v 2. ligi U15. Iz Pomurja pa je naši izbrani vrsti zaigral tudi Ty Rošker, nogometaš Mure.

Dani Mauko

Tekmo je sodil Lukas Gregorinčič iz Ljutomera s svojima pomočnikoma Ericom in Patrikom Herženjakom iz Lendave, komentator je bil Luka Ajlec.

Dani Mauko

Slovenija U14: Patrik (Pirih, 41), Zavodnik (Kukić, 41), Novak (Bokavšek, 41), Pisar (Georgiev, 41), Turk (Rošker, 41), Mächtig Kožlin kap. (Bele, 41), Jesenko (Dubravica, 41), Grabljevec (Oblak, 41), Lungu (Džuzdanović, 41), Chiriac (Križanič, 41), Zajc (Leljak, 41). Selektor: Boštjan Kreft.

Dani Mauko

Severna Makedonija U14: Petrov, Stojanov, Ademi, Veleski, Ristic, Pavlov, Krstevski, Bocheski, Akiki, Tashev, Neloski kap. Selektor: Nedzat Shabani.