(FOTO) V Dolgi vasi padlo osem zadetkov, kot zadnja v 2. krog pokalnega tekmovanja napredovala Nafta

V Dolgi vasi je bila odigrana zaostala tekma 1. kroga Pokala Pivovarna Union med domačo Hungarikum Olimpijo in Nafta 1903. Končala se je z visoko zmago Lendavčanov - 8 : 0 (3 : 0). Pokalno tekmo med ekipama iz pomurske nogometne lige in Prve lige Telemach si je ogledalo okoli 200 ljubiteljev nogometa. Domači trener Jože Vori je na zelenico poslal Novaka, Gönca J., Gönca E., Feherja, Bačija, Magyarja, Vido M., Požonca, Sobočana, Kiralja in Vido J., medtem ko je ekipa Jozsefa Bozsika začela v postavi Mauricio, Pirtovšek, Tojčić, Dumančić, Sintić, Brkić, Hrka, Lesjak, Kljun, Szalay, Klausz. Mreža Hungarikum Olimpije se je prvič zatresla v 10. minuti, ko je zadel Klausz. Isti igralec je gol dosegel tudi v 24. minuti. Štiri minute pozneje je glavni sodnik Bojan Mertik dosodil 11m za Nafto, uspešno jo je realiziral Szalay. Tudi v začetku drugega polčasa je Szalay zadeval, najprej v 47. minuti in zatem še v 64. V 72. in 82. minuti je za povišanje vodstva gostov poskrbel Dragoner, končni izid pa je v 87. minuti postavil Brkić. V 2. krogu, ki še poteka pod okriljem MNZ Lendava, se bo Nafta pomerila z Graničarjem. Fotografije Jure Zauneker.