(FOTO) V Ljutomeru se je začela druga sezona pomurskega MTB pokala

D. N., 17. 5. 2022
Niko Brišar
Prva dirka letošnjega pomurskega MTB pokala je potekala v Ljutomeru.

Začela se je druga sezona pomurskega pokala v gorskem kolesarjenju oziroma MTB pokala. Prva dirka v sklopu pokala je potekala minulo soboto v Ljutomeru, ko so odprli tudi nov kolesarski poligon oziroma pumptrack.

Na prvi dirki pokala je tekmovalo 46 tekmovalcev, ki so se pomerili v desetih različnih kategorijah. V kategoriji poganjalčki je zmagal Filip Borovšak iz Kolesarske sekcije Športnega društva (KSŠD) Sveti Jurij. V kategoriji U7 je prvo mesto osvojila Sabrina Bek Žuvela iz Športno, kulturno, turistično društvo (ŠKTD) Apače Mlinarji. V kategoriji U9 se je najbolje izkazala Lija Leber iz Kolesarskega kluba (KK) Kicker, v kategoriji U11 pa Zaš Vukan iz ŠKTD Apače Mlinarji. V kategoriji U13 je prvo mesto pripadlo Eli Kovač iz KSŠD Sveti Jurij, v kategoriji U15 pa Mateju Novaku iz KSŠD Sveti Jurij. V kategoriji U17 je zmagal An Škedelj iz KSŠD Sveti Jurij, v kategoriji U19 pa Jan Zadravec iz KK Kicker.

pomurski-mtb-pokal, ljutomer, pumptrack, kolesarski-poligon
Niko Brišar

Zmagovalka v kategoriji elite ženske je postala Aneja Đurinek iz KSŠD Sveti Jurij, zmagovalec v kategoriji elite moški pa Davorin Malekovič iz ŠKTD Apače Mlinarji.

Niko Brišar

Naslednja dirka pokala bo 28. maja na poligonu v Apačah. Skupno bo letos v okviru pokala organiziranih sedem dirk.

Po dirki s poganjalčki pa so v Ljutomeru namenu tudi uradno predali nov kolesarski poligon. Odprla sta ga županja Ljutomera Olga Karba in predsednik ljutomerske športne zveze Mirko Rauter.