(FUTSAL) Prlekom veselje preprečil okvir vrat

M. Š., 21. 4. 2023
Miha Šoštarič
Prleke je na prvi tekmi zapustila sreča.

V prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva v futsalu je Siliko na Vrhniki z 2 : 0 (0 : 0) premagal ljutomerski Meteorplast ŠIC bar.

Prleke je na prvi tekmi – v finale se uvrsti ekipa, ki bo prva zmagala na treh tekmah – zapustila sreča. Predvsem v prvem polčasu so bili veliko boljši od gostiteljev, a žoga enostavno ni šla v mrežo. Thomasu Pihlerju je dvakrat preprečila veselje vratnica, Adrijanu Trstenjaku pa prečnik. V drugem polčasu, ko so imeli več od igre domačini, je okvir vrat zadetek za ljutomersko ekipo preprečil ob strelu Alena Ruisa. Gostitelji so tekmo odločili v 32. minuti, ko je prvi strelec lige Jure Suban kar dvakrat premagal Tjaža Lovrenčiča in Vrhničanom zagotovil prvo zmago v polfinalni seriji. Ne vem kaj je razlog, a nam žoga proti njim nikoli ni hotela v mrežo. Enostavno si lahko ustvarimo ne vem koliko priložnosti, pa ne zadenemo. Na koncu se je to še vedno v tej sezoni obrnilo njim v prid in nas kaznovalo,« je dejal ljutomerski igralec Tilen Rajter, ki se je na parket vrnil po dveh mesecih premora zaradi poškodbe.

Druga polfinalna tekma bo v sredo, 26. aprila, ob 20.30 uri v dvorani ŠIC Ljutomer.