Legende svetovnega kegljanja v Radencih

Vestnik.si, 31. 8. 2022
Facebook Kegljaški klub Radenska
Nikola Dragaš.

Na kegljišču v Radencih se je začel tritedenski turnir Tri srca. Uvodni dan turnirja so se spomnili legende svetovnega kegljanja, Ljutomerčana Miroslava Steržaja, ki je umrl novembra 2020.

Steržaj je bil vrsto let član soboškega kluba in je večji del svoje kariere preživel na tekmovalni stezi v Radencih. V njegov spomin so tokrat keglje podirale legende kegljanja Primož Pintarič, Darko Bizjak, Franc Kirbiš, Marika Kardinar in Nikola Dragaš. Z zadnjim, ki danes šteje 78 let, je Steržaj osvajal številna odličja na svetovnih in evropskih prvenstvih. Na prvem tekmovanju je bil najuspešnejši Pintarič z Ojstrice (623 kegljev), drugo mesto je zasedel Steržajev vnuk Jani iz Ljutomera (600), tretje pa Bizjak iz Postojne (545). Kardinarjeva je podrla 531, Dragaš pa 485 kegljev. Turnir v Radencih bo potekal do 17. septembra.

35 šport kegljanje
Miha Šoštarič
Legende svetovnega kegljanja v Radencih, trikratni svetovni prvak Nikola Dragaš je povsem v sredini.