Vestnik.si, 24. 7. 2023
ND Beltinci
Beltinčani so remizirali na generalki.

Drugoligaša bosta konec tedna pričela z nastopi v drugi slovenski nogometni ligi, še prej sta odigrala novi pripravljalni srečanji.

Nogometaši Beltinec so za zaprtimi vrati beltinskega stadiona odigrali srečanje proti ekipi Al-Ittihad Kalbi. Trener Damjan Gajser je v prvo enajsterico uvrstil Zvera, Dvoršaka, Kaučiča, Težačkega, Zormana, Kosića, Sočiča, Pihlerja, Štrakla, Čakša in Kralja. Prvi polčas se je končal z rezultatom 3 : 1, za žute je že v 7. minuti zadel Kralj, nato pa v 30. in 34. minuti še Čakš. V drugem polčasu je gostujoča ekipa dvakrat zadela in tako so Beltinčani na generalki pred prvenstvom remizirali.

Lendavska Nafta je v domačem športnem parku v nedeljo odigrala pripravljalno nogometno tekmo proti ekipi Kaposvari Rakoczi FC. Srečanje se končalo brez zadetkov.

V prvem krogu 2. SNL bo Nafta v petek ob 20. uri doma gostila Krko, Beltinci pa v nedeljo ob 18. uri Primorje.