(FOTO) 2. SNL: Nafta z zmago na derbiju s Primorjem zacementirala prvo mesto

Vestnik.si, 17. 3. 2024
Nafta in Primorje.

Lendavčani so v 21. krogu doma premagali Ajdovce z 2 : 0 in se tako na en mah znebili dveh zasledovalcev, saj so Beltinčani v Biljah odigrali le 0 : 0. Nafta ima tako vsaj za zdaj precej odprto pot do prve lige.

Nafta 1903 - Primorje eMundia 2 : 0 (1 : 0)

Športni park Lendava, 500 gledalcev, sodnik: Alen Borošak (Spodnji Duplek).

lendava, nogomet, nafta-primorje

Strelca: 1 : 0 Bončina (11), 2 : 0 Oštrek (71).

Rumeni kartoni: Paljk, Nemeth; Fogec.

Nafta 1903: Nemeth, Erniša, Dinnyes, Zoltan, Bešir, Novinič kap., Oštrek (Polić, 81), Rebernik (Igrec, 64), Vuica (Pigac, 64), Paljk, Bončina (Horvat, 92). Trener: Jozsef Bozsik.

Primorje eMundia: Macan, Zukić, Petek, Dedić kap., Fogec, Jermol, Suljanović, Goncalo (Ignjatović, 65), Zavnik, Čandić (Babin, 78), Gulić (Vuković, 65). Trener: Milan Anđelković.

V prvem polčasu so Ajdovci veliko poskušali s streli od daleč, ki pa so v glavnem leteli preko vrat, tako da vratar Ervin Nemeth razen v eni akciji niti ni imel pretirano težkega dela. Na drugi strani je imela Nafta malo strelov, je pa bila pred vrati gostov bolj konkretna in hitro povedla.

11: GOOOL 1 : 0 Toni Lun Bončina! Krasna akcija Nafte: Erniša je na desni strani poslal v napad Rebernika, ta je lepo nastavil žogo nazaj Vuici, ki je na pol streljal in na pol podal, ob levi vratnici pa je bil v svojem slogu na pravem mestu Bončina in iz bližine zabil okroglo usnje v mrežo. To je bil njegov že štirinajsti zadetek v tem prvenstvu.

45: Konec prvega polčasa. 1 : 0.

Drugi polčas je bil bolj razburljiv. Ajdovci so postajali vse bolj nevarnejši in bi si po prikazanem zaslužili vsaj časten zadetek (skupno so sprožili kar 19 strelov, Nafta pa 9), a najlepši trenutek je spet pripadel gostiteljem, ki so razen v zadnjih desetih minutah delovali zelo zbrano in čvrsto.

46: Goncalo je pobegnil po levi strani in nevarno diagonalno sprožil, vendar meril za malo mimo vrat.

55: Ogromna priložnost za Nafto: Rebernik je pred kazenskim prostorom Primorja ukradel žogo Petku, jo ostro podal do Oštreka, ki je bil sam pred vrati, a je iz bližine streljal čez gol.

56: Najbolj natančen strel gostov, sprožil ga je Suljanović, je Nemeth ukrotil.

70: Še en nevaren strel Suljanovića, Nemeth pa je bil spet na pravem mestu.

71: GOOOOOL 2 : 0 Stjepan Oštrek! Kakšen evrogol Oštreka! Z desnico je izvedel prosti strel z 22 metrov in poslal žogo v desni zgornji kot vrat Macana.

84: Velika priložnost za Primorje po izjemno močnem in nevarnem strelu Zavnika, ki je prestregel podajo Beširja, a se j z izvrstno obrambo izkazal Nemeth, nato pa pred Suljanovićem poslal žogo v kot.

85: Po kotu je žoga prišla do Vukovića, ki je z enega metra bližine zgrešil nemogoče: okroglo usnje je poslal prek vrat.

86: Z roko je v svojem kazenskem prostoru igral Dinnyes, vendar se sodnik ni oglasil.

90: Suljanović je na desni strani preigral Paljka, nato pa po strelu z levico le za nekaj centimetrov zgrešil vrata.

93: Tudi Vuković je z desne strani meril mimo vrat.

94: Konec tekme. 2 : 0.

Nafta se je oddolžila Primorju, ki ji je jeseni v Ajdovščini zadalo najhujši poraz (3 : 0), in se utrdila na prvem mestu. Lestvica na vrhu 2. SNL je sedaj videti takole: