(Pomurski MTB pokal) Letošnja prva dirka potekala v Ljutomeru

Vestnik.si, 5. 5. 2024
Jure Kljajić
1. dirka za Pomurski MTB pokal 2024 v Ljutomeru.

Nastopilo je 28 tekmovalcev.

Kolesarski klub (KK) Kicker je organiziral prvo od skupno šestih dirk v okviru letošnjega pomurskega pokala MTB oziroma pokala v gorskem kolesarjenju. Ta je potekala na kolesarskem poligonu v Ljutomeru, kjer se je v vožnji na izpadanje pomerilo 28 tekmovalcev v sedmih različnih kategorijah.

pomurski-mtb-pokal, gorsko-kolesarstvo, bmx, kolesarjenje, ljutomer, pmp

V kategoriji U7 je slavila Manca Rožman iz Kolesarskega društva (KD) Rajd Ljubljana, drugi je bil Borja Zavašnik, tretji pa Gal Maleković iz Športnega, kulturnega in turističnega društva (ŠKTD) Apače Mlinarji.

V kategoriji U9 je zmagala Sabrina Bek Žuvela, drugi je bil Maj Kežmah Srpak, tretja pa Eva Skotnik, vsi trije ŠKTD Apače Mlinarji.

V kategoriji U11 si je najboljši položaj na prvi dirki privozila Lija Leber iz kolesarske sekcije Športnega društva (KS ŠD) Sveti Jurij, drugi je bil Lev Kolenko iz Športnega in turističnega društva (ŠTD) MTB Lendava.

V kategoriji U13 je slavil Svit Ferenčak (KK Bula), drugi je bil Zaš Vukan (ŠKTD Apače Mlinarji), tretji pa Theo Matuš (KS ŠD Sveti Jurij).

V kategoriji U15 je zmagal Sven Škerlak (KK Bula), druga je bila Neja Rakuša (ŠKTD Apače Mlinarji), tretji pa Matic Dominko (KK Bula).

V kategoriji U17 je prvo mesto osvojil Nino Petric (KS ŠD Sveti Jurij), drugo Adam Somi (MTB Lendava), tretjo pa Quentin Dionisius.

V elitni moški kategoriji je zmagal Davorin Maleković (ŠKTD Apače Mlinarji), drugi je bil Rok Vučko (KK Bula), tretji pa Aleš Gomboc (KS ŠD Sveti Jurij).

Naslednja dirka bo 8. junija v Lendavi, tekmovalci se bodo takrat pomenili v disciplini paralelni slalom.