Presenečenje v pomurski ligi: Fabi Cipot znova zaigral!

Vestnik.si, 18. 4. 2022
Facebook NK Kema Puconci
Fabi Cipot (na levi) na treningu Keme Puconci.

In to na nenavadnem položaju: stopil je med vratnici in tekmo odigral kot vratar. Kar se je obrestovalo: Kema je ugnala Črenšovce z 1 : 0 in ni več zadnja na lestvici.

Zanimiv dogodek se je odvil na tekmi 15. kroga pomurske nogometne lige (PNL) med Kemo Puconci in Črenšovci. Nekdanji član Mure, Maribora, Nafte in Rudarja ter slovenski reprezentant Fabijan Cipot, katerega sinova Kai in Tio igrata v zadnjih letih za Muro, je sicer uradno trener puconske Keme, a tokrat je tudi sam zaigral na ligaškem srečanju, in to kot vratar. V 69. minuti je namreč zamenjal igralca v polju Tilna Krenosa in stopil med vratnici, kjer je sicer prvi vratar Keme Matjaž Kuzma. Kema je takrat vodila že z 1 : o z zadetkom Roka Svetaniča iz 53. minute, Cipot, ki je začel tekmo na rezervni klopi, je do konca ohranil mrežo nedotaknjeno, kar je puconskemu klubu prineslo nagrado: skok z zadnjega na predzadnje mesto na lestvici. Zadnji je zdaj Veržej. Kar pa nima sicer usodnega pomena, saj se bo liga sedaj razdelila na tiste, ki se bodo borili za naslov (prvih osem) in tiste, ki se bodo borili za obstanek (preostala osmerica).