Radgonski in radenski karateisti uspešni v Trbovljah

Vestnik.si, 10. 12. 2023
Arhiv kluba
Marcel Nikola Čuček na turnirju v Trbovljah.

Na 51. mednarodnem turnirju v karateju v Trbovljah so bili med 524 karateisti iz osmih držav zelo uspešni tudi člani karate klubov Shotokan Gornja Radgona in Radenci Shotokan.

Med predstavniki iz Gornje Radgone se je na drugo mesto v katah med mlajšimi kadeti uvrstil Filip Jakob Veberič, Marcel Nikola Čuček pa je bil tretji v borbah med kadeti v kategoriji nad 70 kg.

karate, mednarodni-turnir, trbovlje, radgona, radenci
Arhiv kluba

Peto mesto sta zasedla Jaka Reihs v katah med kadeti in mladinci ter Tim Merčnik v katah med mladinci.

Arhiv kluba
Niklas Tamše Marinič in Alen Tratnik na turnirju v Trbovljah.

Med predstavniki iz Radenec se je posebej izkazal Niklas Tamše, ki je med mlajšimi člani zmagal v borbah v kategoriji do 60 kg, slavil pa je tudi med člani v isti kategoriji.

Arhiv kluba
Alen Tratnik na turnirju v Trbovljah.

Alen Tratnik je bil najboljši v borbah v kategoriji do 55 kg.

Arhiv kluba
Filip Jakob Veberič na turnirju v Trbovljah.

Tamše se je kmalu zatem udeležil turnirja mladinske lige svetovne karate zveze v Lidu di Jesolo pri Benetkah. V kategoriji U21 do 60 kg je v prvem krogu zmagal z 2 : 0 v dvoboju z Matejem Nagyem iz Madžarske. V drugem krogu pa je zaradi sodniškega faktorja utrpel poraz z 2 : 4) v borbi z domačim predstavnikom in tako sklenil s tekmovanjem.

Arhiv kluba
Niklas Tamše Marinič na turnirju v Lidu di Jesolo.

Komisija za reprezentanco Karate zveze Slovenije pa ga je potrdila kot potnika za mladinsko evropsko prvenstvo od 7. do 12. februarja 2024 v gruzijski prestolnici Tbilisi.