Trije pomurski judoisti so v Komendi stopili na stopničke

Vestnik.si, 10. 10. 2023
Zoran Kos
Dobri rezultati pomurskih judoistov na Pokalu Komende.

V Komendi je v soboto potekal judo turnir, na katerem so nastopili tudi športniki iz Pomurja.

Na Pokalu Komende je tekmovalo 416 judoistov iz 46 klubov, prihajali so iz Slovenije, Hrvaške, Srbije,  Bosne in Hercegovine ter Italije.

pokal-komende, judo
Zoran Kos

Najboljši rezultat med pomurskimi judoisti je dosegel Klemen Vinkovič iz Judo kluba (JK) Murska Sobota, ki se je v kategoriji mlajših kadetov do 81 kilogramov veselil zmage. Jaka Slavič (JK Križevci) je bil med mlajšimi kadeti v kategoriji do 73 kilogramov peti, Gregor Topolnik (TVD Partizan Ljutomer) pa je bil v kategoriji do 66 kilogramov sedmi.

Zoran Kos

Pri judoistkah je bila Eva Vučko (TVD Partizan) med mlajšimi kadetinjami do 63 kilogramov peta, Pia Sovec (Prleška judo šola) je v kategoriji nad 70 kilogrami dosegla tretje mesto.

Še eno zmago pomurskih tekmovalcev je priboril Ben Blagovič (TVD Partizan Ljutomer) v kategoriji starejših dečkov do 46 kilogramov. Oskar Mauko (Prleška judo šola) je bil v kategoriji nad 66 kilogramov sedmi.

Zoran Kos

Na stopničke je stopila še Tia Lukač (JK Murska Sobota), ki je bila tretja pri starejših deklicah v kategoriji do 52 kilogramov.