(FOTO) Uvod 2. SNL: Šest golov in zmaga Nafte

Vestnik.si, 29. 7. 2023
Nafta in Krka.

Nafta in Krka sta v Lendavi odigrali pravšnjo tekmo za uvod v novo sezono druge slovenske nogometne lige (2. SNL), slavili pa so gostitelji s 4 : 2 (1 : 0). Izid sta krojili tudi veliki napaki vratarjev.

Nafta 1903 - Krka 4 : 2 (1 : 0)

Športni park Lendava, 400 gledalcev, sodnik: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem).

Strelci: 1 : 0 Erniša (30), 2 : 0 Bončina (48), 2 : 1 Nemeth (56, a. g.), 3 : 1 Maksimović (66, a. g.), 3 : 2 Lipec (92), 4 : 2 Rebernik (93).

Rumeni kartoni: Paljk, Rebernik; Bošković, Jakopović, Maksimović.

Nafta 1903: Nemeth, Vuica (Kumer, 25), Dinnyes, Erniša (Polić, 77), Bončina (Cener, 77), Oštrek, Novinič kap., Lorant, Paljk, Verhas (Igrec, 53), Rebernik. Trener: Jozsef Bozsik.

Krka: Čadež, Lipec, Bedek, Žur, Kancilija (Kovačič, 70), Jakopović, Krznarić kap., Radovič (Maksimović, 46), Marković (Gabrovec, 85), Blaževski, Bošković (Mešanović, 46). Trener: Denis Mojstrovič.

lendava, nogomet-nafta-krka

Lendavčani in Novomeščani so odigrali zanimivo in učinkovito tekmo, v kateri je bil predvsem drugi polčas pravi vrtiljak dogajanja in čustev. Nafta se je predstavila s skoraj povsem spremenjeno enajsterico v primerjavi z minulo sezono, saj so v postavi od "starih" igralcev ostali le še kapetan Mitja Novinič, Oliver Dinnyes in Stjepan Oštrek, po res dolgotrajni odsotnosti zaradi poškodbe pa se je vrnil Mihael Rebernik. Malce več znanih nogometašev iz pretekle sezone je ostalo na klopi za rezerve.

V prve pol ure igre se še ni dogajalo ničesar pretirano razburljivega, bolj nevarni so bili gostitelji, nato pa je prišla 30. minuta, v kateri je Rok Erniša uprizoril samostojno akcijo, v kateri je s preigravanjem na tla položil Boška Boškovića, medtem ko je Marko Bedek zaman skušal blokirati njegov strel z desnico po tleh, po katerem je žoga končala v desnem spodnjem kotu vratarja Luke Čadeža - 1 : 0.

To je bil tudi izid prvega dela, že v 48. minuti pa je Čadež naredil katastrofalno napako. Nafta je večkrat na tekmi presenetila goste z močnim pritiskom na njihove branilce in vratarja, ti pa nikakor niso želeli izbiti žoge, ampak so si jo podajali na levo in desno, kar pa je bilo za njih usodno. Povratno žogo je namreč Čadež želel podati do svojega branilca, a je bil od tega hitrejši Toni Lun Bončina, prestregel žogo in jo poslal v prazno mrežo - 2 : 0.

Zdelo se je, da imajo domači vse pod nadzorom, vendar je v 55. minuti Krka začela stopnjevati pritisk, ki je vodil do znižanja izida, tokrat po zaslugi ogromne napake vratarja na drugi strani. Sprva je Žan Kumer s prekrškom na robu kazenskega prostora zaustavil prodor Domna Žura. Ta je nato sam nevarno streljal iz prostega strela, ravno od noge Kumra pa se je žoga v zadnjem hipu odbila v kot. Po podaji iz kota si je novi vratar Nafte Ervin Nemeth v slogu Klemna Mihelaka iz Mure sam zabil žogo v lastno mrežo, le da je to storil z obema rokama naenkrat, medtem ko je Mihelak to naredil le z desno pestjo - 2 : 1.

Po tem je Krka še povečala pritisk in zdelo se je, da bo kmalu izenačila, a v 66. minuti so si Lendavčani po hitrem protinapadu priborili kot. Izvedel ga je Oštrek, žoga pa je na desni strani prišla do Kumra, ki je streljal, žoga pa se je od Tihomirja Maksimovića preko Čadeža odbila v mrežo - 3 : 1.

Pritisk gostov je tako usahnil vse do sodnikovega dodatka, ko se je v 93. minuti Andraž Lipec nenadoma odločil za močan strel s kakih 35 metrov, in čeprav se je Nemeth rahlo dotaknil žoge, ni mogel preprečiti prekrasnega evrogola - 3 : 2.

Tokrat se je zdelo, da bo končnica znova razburljiva, a je že v naslednji minuti Chris Cener izvedel hiter prodor po levi strani in podal na desno, kjer je bil na pravem mestu Rebernik in ob branilcu gostov z diagonalnim strelom poslal žogo v mrežo - 4 : 2.

Na koncu je to bila zaslužena zmaga Nafte, čeprav je tudi Krka imela svoje priložnosti, ki pa jih ni znala izkoristiti tako kot lendavska ekipa. Varovanci trenerja Jozsefa Bozsika bodo v 2. krogu gostovali v Slovenski Bistrici.