(FOTO) Zabili so Beltinčani, veselili so se Lendavčani

Vestnik.si, 30. 3. 2024
Nafta in Beltinci.

V 23. krogu 2. slovenske nogometne lige je bil na sporedu prekmurski nogometni derbi. Spremljali ste ga lahko z nami.

Nafta 1903 in Beltinci Klima Tratnjek sta drugi letošnji medsebojni derbi (kot smo že pisali, se je prvi končal z remijem) pričakala na vrhu lestvice. Lendavčani so pred tem krogom zasedali prvo mesto (48 točk), Beltinčani drugo (44 točk). Razplet te tekme lahko pomembno vpliva na boj za prvaka. Lahko Nafta prekmurskim rivalom pobegne na +7 ali se jim lahko Beltinci približajo na -1? Položaj na lestvici se je medtem že nekoliko zapletel, Gorica je popoldan v 23. krogu v gosteh s 5 : 1 premagala Dravinjo in se točkovno izenačila z žutimi. Primorje je remiziralo z Dravinjo (0 : 0) in je na četrtem mestu prvenstvene lestvice s 43 točkami.

lendava, nogomet, nafta-beltinci

Nafta 1903: Nemeth, Erniša, Dinnyes, Gergö, Bešir, Novinić, Oštrek, Rebernik, Urh, Paljk, Bončina. Trener: Jozsef Bozsik.

Beltinci Klima Tratnjek: Moćić, Vodeb, Zorman, Jug, Pihler, Štrakl, Sočič, Kralj, Kaučič, Černe, Rantaša. Trener: Damjan Gajser.

Sodniki: Aleksandar Matković, Tomaž Černe, Mitja Jonke.

Pred prvim sodnikovim žvižgom so se zbrani v lendavskem športnem parku z minuto molka poklonili Štefanu Škrilcu, nekdanjemu članu Nafte.

Lendava, nogomet,Nafta Beltinci

Začetek tekme.

Slabe pol minute po začetku je bil storjen prekršek nad Štraklom. Prosti strel je izvedel Pihler, v kazenskem prostoru je vratar Nemeth podrl Kralja, a po oceni glavnega sodnika ni šlo za prekršek za enajstmetrovko.

Lendavčani so po podaji s kota v 4. minuti prišli do prve večje priložnosti, Urh je streljal z glavo in stresel prečko.

Dogajanje se je v naslednjih minutah nekoliko umirilo, igra poteka med obema kazenskima prostoroma. Sicer se je v Lendavi zbralo lepo število navijačev, po nekaterih podatkih okoli 2200, in tekma poteka v dobrem in glasnem vzdušju.

V 18. minuti prvi kot še za žute. Pihler je poslal predložek v kazenski prostor, kjer pa je posredoval Paljk.

Bončina si je v 25. minuti kot prvi na srečanju prislužil rumeni karton. Prekršek je bil storjen nad Štraklom.

Beltinčani so si v 27. minuti privoščili napako v obrambi. Lendavčani so žogo prestregli, na srečo gostov pa je strel zletel mimo vratnice Moćića.

Na drugi strani je sledil drugi kot za goste, tokrat z desne strani. Plavi so podajo tudi tokrat nevtralizirali.

Bešir je v 29. minuti z glavo streljal v okvir vrat Moćića, toda preveč po sredini in gostujoči vratar je žogo brez težav ujel.

Matković je rumeni karton pokazal še trenerju Bozsiku, ki se je razburjal po eni od akcij Beltinčanov. Pihler je stekel v protinapad, Nemeth je šel iz vrat, lendavski trener pa je bil prepričan, da je šlo za prepovedani položaj.

Na začetku 37. minute so domačini izvedli drugi kot na tekmi, akcija, ki je sledila, pa ni bila omembe vredna.

Konec prvega polčasa - 0 : 0. Bližje zadetku so bili Lendavčani, ki so med drugim zatresli prečko in dvakrat streljali v okvir vrat. Beltinčanom to doslej še ni uspelo. So pa imeli nekoliko več igralnega časa žogo v svoji posesti (54 odstotkov).

Začetek drugega polčasa.

Tretji kot za Nafto, gostje so razčistili. Pihler je v naslednji akciji stekel v protinapad, sprožil, a nastreljal Dinnyesa.

V 53. minuti so zapretili plavi. Oštrek je streljal z roba kazenskega prostora, Beltinčani so blokirali, žoga je nato prišla do Rebernika, ki pa mu je Moćić strel ubranil in žogo poslal v kot.

Nov kot za Beltince v 59. minuti. Pihler je bil podajalec, streljal je Štrakl, žoga pa se je odbila od nasprotnika v še en kot. Z druge strani še enkrat Pihler, večje priložnosti pa si gosti niso priigrali.

Prva menjava na tekmi: Černe je zapustil zelenico, Damjan Gajser je v igro v 61. minuti poslal Katušo.

Še ena situacija, v kateri so gostje zahtevali enajstmetrovko. Nemeth je v kazenskem prostoru podrl Pihlerja, ki je bil v naletu, a sodnikova piščalka je ostala tiho.

Žuti, ki so v drugem polčasu več pri žogi, iščejo priložnosti za zadetek, v 65. minuti so si priigrali nov kot, toda Nafta je bila tudi tokrat v obrambi zbrana.

Po prostem strelu za goste si je domači vratar Nemeth privoščil še eno napako, stekel je iz vrat, Beltinčani pa žoge mimo obrambnih igralcev niso uspeli poslati v mrežo.

Pihler je po prekršku Noviniča, zaradi katerega mu je sodnik tudi pokazal rumeni karton, vnovič sprožil s prostega strela. Žoga je preletela tri igralce v rumenem, nobenemu pa ni uspelo streljati in ogroziti vrata Nemetha.

Sedaj še rumeni karton za Beširja. Nekaj težav s poškodbo ima Urh, ki bo moral zapustiti igro.

Pri Beltincih vstopata v 73. minuti Kosi in Težački, z zelenice pa odhajata Sočič in Kralj. Menjavi tudi v lendavskem moštvu. Igrec in Kumer sta prišla v igro, iz nje Urh in Bončina. Slednji, ki je na vrhu lestvice strelcev v 2. SNL s 17 zadetki, se danes ni veselil gola.

Nafta bi si skoraj zabila avtogol. Nerodno je posredoval Dinnyes, žoga pa je končala v kotu. V nadaljevanju so okvir vrat stresli še Beltinčani oziroma natančneje Katuša.

Glavni sodnik je v drugem delu pokazal že nekaj rumenih kartonov, kot zadnja sta porumenela Zorman in Rebernik.

AVTOGOL. To, kar se ni zgodilo prej, se je sedaj na drugi strani. Avtogol so si zabili gostje. Rebernik je poslal žogo proti Igrecu, za hrbet Moćića pa jo je poslal Rantaša. Nafta - Beltinci 1 : 0.

Beltinčani se ne predajajo, Vodeb je priigral nov kot ob koncu 89. minute. Posredoval je Novinič, Pihler pa še enkrat podal s kota, tokrat osmič. Lendavčani so bili še enkrat več zbrani in so situacijo razčistili.

V sodnikovem podaljšku še ena menjava pri Nafti. Iz igre Oštrek, na igrišče Sebestyen.

Konec tekme. Nafta - Beltinci 1 : 0.

Do konca tekmovalne sezone v 2. SNL je še sedem krogov. Nafta se je z vknjiženimi tremi točkami utrdila v vodstvu, ima 51 točk in pred Gorico ter Beltinci beži za sedem točk.