Več stopničk za mlade pomurske judoiste na državnem prvenstvu

Vestnik.si, 5. 2. 2024
Arhiv kluba
Državno prvenstvo v Velenju.

V Velenju je bilo državno prvenstvo v judu za kadete in kadetinje. Kakšne rezultate so dosegli pomurski športniki?

Pri kadetinjah v kategoriji do 48 kilogramov je Ana Pavičič iz TVD Partizan Ljutomer dosegla četrto mesto, Eva Vučko je bila v kategoriji do 57 kilogramov tretja, Mia Korpar pa peta (obe iz ljutomerskega kluba). V kategoriji do 52 kilogramov je Ria Gabor, članica kluba Apolon Maribor, sicer Pomurka, zasedla tretje mesto, njena klubska kolegica Lana Škraban pa je v kategoriji nad 70 kilogramov zmagala. Tu je bila Pia Sovec iz Prleške judo šole tretja.

judo-klub-klima-center-tratnjek, judo-klub-štorkljice, judo
Arhiv kluba

Med kadeti je bil v kategoriji do 55 kilogramov Sergej Pörš iz Radenec peti, Bor Patrik Burjan iz JK Tratnjek Beltinci pa sedmi. Prav tako sedmi je bil Nik Pihlar iz TVD Partizan v kategoriji do 60 kilogramov. Oskar Balažic iz JK Murska Sobota je bil v kategoriji do 81 kilogramov peti, Matioc Tibaot iz Partizana pa sedmi.

Pomurec Gabriel Lipič, ki je član mariborskega Apolona, je v kategoriji do 90 kilogramov postal državni prvak, Matic Klemenčič iz JK Murska Sobota pa je stopil na tretjo stopničko.