Vestnik.si, 26. 4. 2024
GEPA
Tomi Horvat je na derbiju dosegel gol in imel asistenco za zadetek.

Nogometaš iz Turnišča se je znašel na naslovnici graškega dnevnika Kleine Zeitung. In to iz sladkega razloga: bil je najboljši igralec derbija končnice avstrijske lige med Rapidom in Sturmom.

Sturm je na Dunaju zmagal s 3 : 1, Horvat pa je dosegel en zadetek in imel še eno asistenco za gol. Vsi štirje zadetki so padli v prvem polčasu. Tomi je zadel z diagonalnim strelom z leve strani že v 8. minuti (0 : 1), nato je v 19. minuti izenačil Mayulu (1 : 1). V 29. minuti je bil iz prostega strela z razdalje natančen Gazibegovic (1 : 2), v 44. minuti pa je po podaji Horvata z desne strani mrežo zatresel Kiteishvili (1 : 3).

Sturm je pred tem ugnal Rapid tudi v Gradcu z 1 : 0, ko je zadel Prass. Obe ekipi pa se bosta pomerili tudi 1. maja v Celovcu v finalu avstrijskega pokala. Vseh 30 tisoč vstopnic je bilo že razprodanih. Zanimivo pa je, da je Rapid priljubljena stranka Sturma, saj je ta slavil na večini medsebojnih tekem v zadnjih dveh sezonah.