Tomi Horvat priigral Sturmu pokalno trofejo!

Vestnik.si, 1. 5. 2024
SK Sturm Facebook
Tomi Horvat je osvojil novo trofejo s Sturmom. .

Junak graškega Sturma je bil spet nogometaš iz Turnišča, ki je v finalu avstrijskega pokala na dvoboju z Rapidom izdatno pomagal svoji ekipi do zmage z 2 : 1 z zadetkom in asistenco za gol.

Na razprodanem stadionu ob Vrbskem jezeru v Celovcu je v prvem polčasu pred 30 tisoč gledalci povedel Rapid z golom Mathiasa Seidla v 43. minuti. Drugi polčas pa je pripadel Gradčanom. Po kotu Horvata v 50. minuti je izenačil David Affengruber, čeprav se je žoge ob tem dotaknil tudi Leoop0ld Querfeld, ki so mu uradno pripisali avtogol.

Odločilni zadetek je padel v 81. minuti, ko je po kratki podaji Omarja Kiteishvilija žogo v mrežo pospravil Horvat, ki je igro nato zapustil v zadnji minuti rednega dela. Sturm je tako ubranil pokalni naslov iz lanskega leta.