© 2025 Podjetje za informiranje d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Čas branja 1 min.

Francu Šlihthubru vročili sodbo, prosil je za alternativno prestajanje kazni


Damjana Nemeš
18. 7. 2025, 11.31
Posodobljeno
14:24
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Izvršitev s sodbo izrečene kazni je odložena do pravnomočne rešitve navedenega predloga.

franc-šlihthuber, pindža-sojenje
Jure Kljajić
Franc Šlihthuber je prevzel sodbo sodišča.

Županu Občine Gornji Petrovci Francu Šlihthubru, ki je bil obsojen na štirinajstmesečno prestajanje nepogojne zaporne kazni zaradi oškodovanja upnikov podjetja Pinžda, je bila sodba vročena. Kot so za Vestnik pojasnili na okrožnem sodišču v Murski Soboti, je s tem sodba postala pravnomočna in izvršljiva. 

Obtoženi Šlihthuber je, tako Natalija Goldinskij Husar, namestnica začasnega predsednika sodišča, vložil predlog za alternativno prestajanje kazni, zato je izvršitev s sodbo izrečene kazni odložena do pravnomočne rešitve navedenega predloga, o katerem pa pred odločitvijo sodišča mnenje poda tudi okrožno državno tožilstvo.

Za komentar smo želeli prositi tudi Šlihthubra, ki pa se na naše telefonske klice ni odzval. 

franc-šlihthuber, štefan-kuhar, okrožno-sodišče-v-murski-soboti
Vanesa Jaušovec
Obtoženi Šlihthuber je vložil predlog za alternativno prestajanje kazni.
Po kazenskem zakoniku se lahko kazen zapora do dveh let, razen za kaznivo dejanje zoper spolno nedotakljivost, izvrši tudi tako, da obsojenec namesto kazni zapora opravi v obdobju največ treh let od izvršljivosti sodbe delo v splošno korist. Obseg dela se določi tako, da se en dan zapora nadomesti z dvema urama dela, kar v Šlihthubrovem primeru, torej 14 mesecev zaporne kazni, pomeni približno 852 ur dela v splošno korist. 

Sodišče pri odločanju o predlogu o alternativnem prestajanju kazni v skladu s kazenskim zakonikom upošteva zlasti vedenje obsojenca v času odločanja, nevarnost ponovitve dejanja na prostosti, možnost in sposobnost za opravljanje primernega dela ter osebne in družinske razmere obsojenca v času predvidenega izvrševanja kazni. 

Spomnimo, s tem, ko je župan obsojen na nepogojno zaporno kazen, daljšo od šest mesecev, mu preneha mandat s pravnomočnostjo sodbe, vendar pa mora še vseeno občinski svet na seji sprejeti ugotovitveni sklep o prenehanju mandata župana. 

občina-gornji-petrovci, občinski-praznik, gornji-petrovci
Damjana Nemeš
Franc Šlihthuber, župan Občine Gornji Petrovci, je bil obsojen na štirinajstmesečno prestajanje zaporne kazni.

© 2025 Podjetje za informiranje d.o.o.

Vse pravice pridržane.