Poslanci zakonsko uvajajo institut nekaznovanosti. Kaj to pomeni za Franca Šlihthubra?
Z dogajanjem v Občini Gornji Petrovci sovpada tudi sprejetje novele zakona o funkcionarjih, ki za funkcionarje kot pogoj uvaja institut nekaznovanosti.

V deželi ob Muri je ena glavnih novic minulih dni obsodba župana Občine Gornji Petrovci Franca Šlihthubra, o čemer smo že večkrat pisali tudi na naši spletni strani.
Po Šlihthubru Šlihthuber
Z dogajanjem v gornjepetrovski občini pa sovpada sprejetje novele zakona o funkcionarjih, ki za funkcionarje kot pogoj uvaja institut nekaznovanosti. Sicer ni povsem jasno, ali bi določba zakona lahko veljala tudi v konkretnem gornjepetrovskem primeru, saj je to lahko sporno že zaradi retroaktivnosti, bi se pa Šlihthuber ob morebitni ponovni izvolitvi na predčasnih volitvah spet znašel v situaciji, ko bi moral občinski svet ugotavljati njegovo prenehanje mandata.

Kdo bi si sploh upal stopiti v čevlje župana do vratu zadolžene občine, kjer bi vse vajeti, z občinskim svetom vred, še naprej iz ozadja obvladoval Šlihthuber? Verjetno le oseba po izboru obsojenega župana.
Leta 2022 se mu je kot protikandidat zoperstavil le Bojan Potočnik, a aktualni župan se je praktično sprehodil do osmega zaporednega mandata. Potočnik, danes svetnik v občinskem svetu, bojda ni več zainteresiran za ponovno kandidaturo. Jasno pa je, da so in bodo za presekanje gordijskega vozla v tej gorički občini pristojni občani. Ti bi prav gotovo v veliki meri vodenje občine še naprej zaupali Šlihthubru, ki bo čez 10 dni praznoval 70. rojstni dan.

Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se