Podjetje Apolis, Trgovina, energetski sistemi, d. o. o., je eden od petih kupcev nekdanjega objekta Mure tik ob krožišču Panonske in Industrijske ulice v Murski Soboti. K tej naložbi jih je vodila potreba po dodatnih prostorih predvsem za skladiščenje komponent in materialov.
Pomurski policisti so v preteklih 24 urah obravnavali tri primere kaznivih dejanj, požar, dva primera naravne smrti, štiri prometne nesreče, pet primerov kršitev javnega reda in miru in en primer poškodbe vozila na parkirnem prostoru.
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (MKGP) skupaj z Upravo za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR), Čebelarsko zvezo Slovenije (ČZS) in Kmetijsko gozdarsko zbornico Slovenije (KGZS) vsako leto pripravlja aktivnosti obveščanja in ozaveščanja uporabnikov o pravilni rabi fitofarmacevtskih sredstev (FFS).
Mešani pevski zbor Štefana Kovača Murska Sobota je v Gledališču Park izvedel 54. tradicionalni pomladni koncert. Poimenovali so ga Med prijatelji. Člani in članice zbora so pod vodstvom zborovodje Tomija Bušinoskega zapeli številne skladbe in očarali zbrano občinstvo. Fotografije Jure Zauneker
V Porabju so v soboto pripravili slavnostno otvoritev 25 kilometrov dolge križeve poti, ki s 14 postajami povezuje vseh sedem porabskih vasi: Števanovce, Andovce, Verico-Ritkarovce, Gornji in Dolnji Senik, Sakalovce in Slovensko ves. Po dopoldanski maši, ki jo je v števanovski cerkvi svetega Štefana Hardinga daroval sombotelski škof dr. Janos Szekely, so v bližini tamkajšnje cerkve najprej blagoslovili prvo postajo, nato pa so župniki iz Slovenije in Madžarske blagoslovili še preostalih 13 postaj križeve poti. V vsaki od sedmih porabskih vasi so postavili tudi eno klop. Te so po besedah predsednika Državne slovenske samouprave Karla Holeca, ki je bil idejni pobudnik za ureditev Porabske križeve poti, namenjene za molitev, premišljevanje, meditiranje ali samo za počitek. »V Porabju je velikokrat tako, da vsaka vas gleda na tisto, kar se dogaja pri njej, na njenem dvorišču. Ta pot je namenjena tudi temu, da se bolje povežemo, da premišljujemo tudi o tem, kaj lahko naredimo s skupnimi moč, « je poudaril Holec in razložil, da so v okviru projekta Križev pot in misleci Porabja, ki ga je s 14 milijoni forintov podprla madžarska država, pripravili tudi sedem kratkih filmov, skupno dolgih uro in pol, ki preko kulinarike predstavljajo vse porabske vasi. Utrinke iz Porabja prinaša Silva Eöry.
Plesna šola Nina je v dvorani ŠIC Ljutomer pripravila plesno produkcijo. Plesalci, ki vaje obiskujejo v Murski Soboti, Ormožu in Ljutomeru, ter otroci iz vrtcev Stročja vas in Mala Nedelja so se staršem, sorodnikom in prijateljem predstavili z 22 točkami. Za prijetno plesno točko so poskrbeli tudi varovanci iz centra Sožitje iz Murske Sobote, ki se pripravljajo tudi za nastop v Cankarjevem domu. Vodja plesne šole Nina Mernik je bila z izvedbo produkcije zadovoljna, saj so plesalci pokazali veliko znanja iz različnih plesnih zvrsti. Plesalci se sedaj že pripravljajo na mednarodno tekmo Inter dance fest, ki bo konec meseca v Sarajevu. Fotografije Aleš Cipot
Na številnih lokacijah po Sloveniji so se danes na opozorilnem protestu s traktorji in transparenti zbrali slovenski kmetje, ki opozarjajo predvsem na omejitve pri kmetovanju, od vladajočih pa pričakujejo posluh. Če ne bodo uslišani, napovedujejo stopnjevanje pritiskov. Po grobih ocenah sindikata kmetov je bilo na protestu vsaj 5000 udeležencev. To so zahteve kmetov: da nove okoljske zahteve ne presegajo realnih zmožnosti kmetovanja, ponovna preučitev in zmanjšanje območij Nature 2000, izvajanje podnebnih in okoljskih ukrepov, ki so zapisani v strateškem načrtu skupne kmetijske politike, na način, da so ti kmetom dostopni, jasni in enostavni pogoji izvajanja ukrepov, prehranska varnost Slovenije mora biti prioriteta, ki ne sme biti podrejena okoljevarstvenim “avanturam”, nasprotovanje uvajanju novih davkov, uskladitev vseh neposrednih plačil in ostalih sredstev, namenjenih kmetom, z inflacijo in da se sredstva SKP v celoti namenijo kmetijskemu sektorju. Fotografije Jure Kljajić
Človek, ki je pustil pečat. Pri sočloveku, v pokrajini, delovnem okolju. Človek, ki je s svojimi dejanji nekomu pomagal ali dvignil kakovost življenja v regiji. To je le nekaj kriterijev, ki smo jih preigravali, ko smo izbirali kandidate za Vestnikovo osebnost leta.