Mladinci Panvite Pomgrada državni podprvaki
Na dvodnevnem sklepnem turnirju najboljših osmih odbojkarskih ekip v Sloveniji za mladince so si igralci Panvite Pomgrad v Kanalu priborili srebrno medaljo.
Na dvodnevnem sklepnem turnirju najboljših osmih odbojkarskih ekip v Sloveniji za mladince so si igralci Panvite Pomgrad v Kanalu priborili srebrno medaljo.
Član Strelskega društva Štefana Kovača Turnišče in slovenski reprezentant je po srebrni medalji na mednarodni tekmi v Berlinue in ekipni srebrni medalji Turniščanov na DP v Ljubljani dosegel nov uspeh.
Karate klub Tromejnik je v Kuzmi pripravil 27. odprto državno prvenstvo S.K.I.F zveze za osnovne in srednje šole.
Preverili smo dogajanje na pomurskih nogometnih zelenicah.
Teniški igralec Marino Kegl iz Murske Sobote se je na olimpijadi gluhih v Braziliji prebil v polfinale in bo lovil svojo prvo olimpijsko medaljo.
V Pomurski nogometni ligi je bil na sporedu 18. krog, naša ekipa se je mudila v Veržeju, kjer je gostovala Kema Puconci.
V športni dvorani v Slovenskih Konjicah je minulo soboto potekal mednarodni karate turnir Horse Cup 2022 oziroma Pokal konjiškega konja 2022, na katerem so nastopili tudi pomurski karateisti.
Nogometaši Nafte in Beltinec so v zadnjih dveh krogih 2. SNL prikazali katastrofalne predstave, saj v skupno štirih tekmah niso osvojili niti ene točke. Medsebojni derbi v predzadnjem krogu tako razen prestiža ne bo imel nobenega pomena.
Nogometaši Mure so na mestnem stadionu Fazanerija tri kroge pred koncem prvenstva s 3 : 1 premagali Domžale in si priigrali nove pomembne točke, ki jih ohranjajo v boju za tretje mesto. To zagotavlja nastop v Evropi, kar je želja igralcev in pristašev črno-belih. Muraši se bodo v nedeljo v predzadnjem krogu v Stožicah pomerili z nogometaši Olimpije, v zadnjem krogu pa jih doma čaka Maribor. Boj za tretje mesto se bo kot kaže zaključil šele v zadnjem krogu, kakšno je bilo vzdušje na tribunah na tokratni tekmi, pa je v svoj objektiv ujel fotograf Aleš Cipot.
Podjetje Špica MTB s sedežem na Goričkem ter poslovno enoto v Murski Soboti se ukvarja s servisom koles in smuči ter s prodajo opreme za kolesarstvo in smučanje. Ker poslovna enota podjetja deluje že eno leto, sta zakonca Gorazd Zelko in Selma Grah Zelko, ki sta podjetje ustanovila, skupaj z zaposlenimi na "ogračeku" podjetja organizirala Ograček Špicafest. Dogodek, namenjen predvsem druženju ob pijači in dobri hrani ter spoznavanju podjetja, je bil namenjen tudi testiranju koles, pogovorom oziroma posvetom o kolesih, pa tudi lovu za popusti v trgovini, ki deluje v sklopu podjetja.
Teniški igralec Marino Kegl se je na olimpijadi gluhih v Braziliji uvrstil med osmerico najboljših gluhih teniških igralcev na svetu, v 3. kolu je namreč premagal turškega igralca Emirja Vantsaverja.
Nogometaši Mure so tri kroge pred koncem nujno potrebovali zmago v boju za tretje mesto, ki zagotavlja nastop v Evropi. V Fazaneriji so gostili Domžale in opravili svojo nalogo. Tekmo ste lahko spremljali z nami.
V prvi tekmi finala končnice državnega prvenstva v namiznem tenisu sta obe ekipi Keme - Murexina izgubili s favoritoma v Zeleni dvorani Puconci pred 90 gledalci.
Moto klub (MK) Gronska Strejla je organiziral že 22. srečanje motoristov, ki je potekalo v Budincih na Goričkem. Dvodnevno dogajanje se je začelo že v petek, ko so se v klubskih prostorih poleg članov Gronske Strejle zbrali tudi njihovi pristaši, tradicionalno pa se je nadaljevalo v soboto pod velikim šotorom in z živo glasbo. Voznike in ljubitelje jeklenih konjičkov iz različnih koncev Slovenije, pa tudi Madžarske, Avstrije in Hrvaške so najprej zabavali člani zasedbe Valter Ego, sledila sta še nastopa skupin Pointless Rebels in Rock Bataljon, kot vedno pa je bilo ves čas dogajanja poskrbljeno za jedačo in pijačo. Tokratno druženje motoristov pa je bilo še posebej zanimivo, v Budincih so se namreč zbrale tudi številne motoristke v sklopu 11. srečanja motoristk Slovenije. Organizatorke tokratnega srečanja so bile članice MK Gronska Strejla, v Budince pa je s svojimi motorji prihrumelo več kot 130 predstavnic nežnejšega spola. Prehodni pokal, ki spremlja srečanje motoristk, so tokratne organizatorke predale v roke motoristkam iz Goriških Brd, ki bodo vseslovensko srečanje motoristk organizirale prihodnje leto. Več o celotnem dogajanju, ki ga je v svoj objektiv ujel Rok Horvat, pa v prihodnji številki Vestnika.
V 19. krogu slovenske ženske nogometne lige so igralke ŽNK Pomurje v Beltincih premagale ŽNK Radomlje s 6 : 1 in so še vedno v boju z Olimpijo (ugnala Ljubljano s 5 : 3, op. p,) za naslov državnih prvakinj.
V primerjavi s prvo slovensko nogometno ligo, kjer se Maribor in Koper še borita za naslov prvaka, Olimpija in Mura pa za tretje mesto, ki zagotavlja nastop v Evropi, je v naši drugi ligi na vrhu praktično že vse jasno.
Teniški igralec Marino Kegl, ki nastopa na olimpijadi gluhih v Braziliji, je premagal prvega tekmeca.
V 27. krogu druge lige se pomurska kluba nista izkazala, saj sta oba izgubila: Nafta v Novem mestu s Krko s 4 : 1, Beltinci Klima Tratnjek pa doma s Krškim z 0 : 1.
Komisija Nogometne zveze Slovenije (NZS) je objavila rezultate licenčnega postopka za klube prve slovenske nogometne lige za sezono 2022/2023. Deset prosilcev je bilo uspešnih za licenco Prve lige Telemach, podeljenih je bilo tudi devet licenc za evropska tekmovanja.
Na stadionu za spidvej v Petišovcih je bilo mednarodno lokostrelsko tekmovanje za srednjeevropski in tarčni pokal, kjer je nastopilo 140 lokostrelcev iz šestih držav.