Tomo Köleš, 24. 4. 2018
Nataša Juhnov
Aktualno

V boju za bron so premagale ekipo Kranjska Gora - Jesenice s 63 : 42.

V Murski Soboti je bil končan dvodnevni sklepni turnir mednarodne ženske košarkarske lige Extra, kjer so nastopile štiri ekipe. Drugi dan turnirja so se tekem igrale v dvorani OŠ I. V srečanju za tretje mesto so košarkarice ŽKK Pomurje premagale ekipo Kranjska Gora -Jesenice s 63: 42 in tako zasedle končnotretje mesto ter dobile bronasto medaljo. Za Pomurke so največ točk k zmagi prispevale: Alja Samec 23, Urška Juteršnik 9, Anja Stojko in Anita Horvat po 8 ter Blaža Čeh 7. Soboška kapetanka Alja Samec je bila izbrana tudi v najboljšo peterko turnirja.

V finalu je lanska prvakinja Ledita iz Domžal ugnala novomeško Krko s 65 : 57. Murska Sobota pa bo tudi prizorišče sklepnega turnirja starejših pionirk U15 4. in 6. maja, ko bodo nastopile ekipe Triglav, Felix Zasavje, Akson Ilirija A in ŽKK Pomurje.

5c1a2eab4d996ef6eb60afdda1e90976
Trener Davorin Pok je popeljal svoje varovanke do tretjega mesta.