Občina Ljutomer, ki jo zastopa županja Olga Karba, je pred dvema letoma vložila tožbo proti Javnemu podjetju Prlekija, ki je občanom na položnicah za vodo zaračunavalo tudi denar za odpravo vodnih izgub, nove investicije in drugo, a tega denarja niso nakazali ljutomerski občini, čeprav je bila Karbova prepričana, da bi ga morali. Sodišče je zdaj odločilo, da bi JP Prlekija denar moralo nakazovati občini, zato bo moralo podjetje občini zdaj nakazati milijon evrov.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Za komentar smo poklicali tudi oba, novega in starega, direktorja Javnega Podjetja Prlekija, Petra Kralja in Davorina Kurbosa. Oba sta povedala, da sodbe še nista videla in je zato ne moreta komentirati, Kralj pa je povedal, da bo podjetje sklepe sodišča seveda izvršilo.
Kurbos pa je v današnji izjavi za javnost med drugim zapisal, da je sodišče rešilo težavo JP Prlekije, saj je s sodbo omogočilo namensko rabo zbranih sredstev amortizacije javne infrastrukture. Kurbos dodaja, a je tako sodišče rešilo težavo, ki jo je sama sebi povzročila ljutomerska županja: "S tem, ko je izigravala sklepe, ki so bili sprejeti na skupnem organu občin. Zgovoren podatek, ki pojasnjuje bistvo pravde in sodbe, je v tem, da tudi Peter Kralj ni mogel in ni upal županji nakazati zadržane najemnine, kljub temu, da je županja že junija od njega izrecno pisno zahtevala, naj nakaže zadržano najemnino občini. Kralj je imel torej v času pred izrekom sodbe enako težavo, kot pred njim jaz, težava pa je bila v tem, da je skupni organ občin - svet ustanoviteljic-, s sklepom Javnemu podjetju Prlekija izrecno prepovedal plačevati najemnino občini, dokler ne bo urejene pravne podlage."