Predstavljajo se slikarji Igor Banfi, Ana Cajnko, Matej Čepin, Herman Gvardjančič, Rado Jerič, Keiko Miyazaki in Tone Seifert, ki jih je k sodelovanju povabil umetniški vodja kolonije akademski slikar Nikolaj Beer. To je manjša kolonija po številu sodelujočih, vsakokrat pa preseneča po ustvarjalnosti in umetniških delih in pokaže, da lahko v kratkem času nastanejo kakovostna likovna dela, je povedal umetnostni zgodovinar povedal mag. Franc Obal, tudi avtor besedila publikacije, ki je izšla ob tej priložnosti.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO) V Murski Soboti spet zadišalo po gibanici in šunki
V središču Murske Sobote je danes potekal 14. Festival prekmurske šunke in prekmurske gibanice, seveda so ponudniki razvajali tudi z drugimi lokalnimi dobrotami. Dogodek po besedah organizatorjev vsako leto obišče vse več obiskovalcev. Namen festivala je promocija dveh zaščitenih prekmurskih izdelkov šunke in gibanice ter dvig zavesti o njihovem pomenu v lokalnem in širšem slovenskem prostoru. Fotografije: Diši po Prekmurju/FACEBOOK.
Za razstavo so izbrali dela, ki so nastala poleti, ko so bivali v Moravskih Toplicah, kjer jih je navdihovala krajina, kulturna in tudi nesnovna dediščina, gledalec pa lahko spozna, kako so poiskali motive in jih prenesli na svoja slikarska platna.
Kolonijo organizirajo Slovensko protestantsko društvo Primož Trubar, Občina Moravske Toplice in Evangeličanska cerkev v Republiki Sloveniji, Doslej je na kolonijah Primoža Trubarja nastalo preko 300 likovnih del prepoznavnih akademskih slikarjev iz Slovenije in tujine, te umetnine pa danes krasijo številne ustanove