Med pomembnimi zaključenimi projekti je Mauko Tuš omenila tudi energetsko obnovo Javnega zavoda Knjižnica Gornja Radgona, ki so jo občine soustanoviteljice Gornja Radgona, Apače, Radenci in Sveti Jurij ob Ščavnici uspešno prijavile na javni poziv Eko sklada. Skupni stroški obnove so znašali skoraj 185.000 evrov, pri čemer so občine prejele skoraj 32.000 evrov nepovratnih sredstev.
Pomemben projekt v teku je gradnja omenjenega novega vrtca pri Osnovni šoli dr. Antona Trstenjaka v Negovi. "V letošnjem proračunu so zagotovljena sredstva za dokumentacijo za pridobitev gradbenega dovoljenja, trenutno tečejo usklajevanja z Zavodom za varstvo kulturne dediščine", pravi županja, ki si želi, da bi bila investicija v vrtec že prej med prednostnimi nalogami občine.
Tudi projekt izgradnje nove avtobusne postaje v Gornji Radgoni napreduje, pravi. "Trenutno poteka dopolnjevanje dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja. Avtobusna postaja je namreč na zemljišču, ki ni v lasti občine, kar je eden od izzivov, ki jih občina rešuje v sodelovanju z ministrstvom za infrastrukturo," je dejala.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(POKAL V ŽIVO) Finale že v 2. krogu: Olimpija - Mura Nona 1 : 1*
Tokrat je žreb res zagodel ženskemu pokalnemu tekmovanju in določil, da se bosta najboljši moštvi pomerili že v 2. krogu, ki je hkrati tudi četrtfinale. Kar pomeni, da bo zmagovalna ekipa imela povsem odprto pot do pokalnega naslova, saj so ostali klubi najverjetneje preslabi, da bi konkurirali ali Olimpiji ali Muri Noni. Kdo se bo veselil danes v Spodnji Šiški? Spremljajte z nami!
Občina je začela tudi z izgradnjo sončnih elektrarn na javnih stavbah za namen samooskrbe z električno energijo. Del investicije se financira z nepovratnimi sredstvi, pridobljenimi preko razpisa za sofinanciranje izgradnje naprav za proizvodnjo električne energije iz sončne energije, je dejala.
Vlagali so tudi v vodovodno infrastrukturo. "Dogovor med občinami soustanoviteljicami Javnega zavoda Zdravstveni dom Gornja Radgona pa je omogočil začetek postopkov za izgradnjo novega laboratorija," je še povedala Mauko Tuš.
Stanje občinskih cest je po besedah županje že več let problematično. Škodo so povzročile vremenske ujme, zaradi katerih so nastale finančne obremenitve, ki onemogočajo izvedbo vseh potrebnih sanacij. Kljub temu so odpravili pomanjkljivosti na cestah, ki so jih modernizirali v letih 2022 in 2023. Za ceste, predvidene za modernizacijo v prihodnjih letih, pa pripravljajo dokumentacijo.
"V tem letu so vremenske ujme spet povzročile veliko škodo na cestni infrastrukturi in kmetijskih površinah. Občina je z rebalansom proračuna zagotovila dodatnih 190.000 evrov za odpravo posledic," je še povedala Mauko Tuš.
Med zaključenimi projekti je županja izpostavila še gradnjo nove mrliške vežice v Negovi, kjer so gradbena dela končana in nameščena vsa potrebna oprema. V teku je pridobivanje uporabnega dovoljenja, objekt pa bodo nato predali v upravljanje Krajevni skupnosti Negova.
Občina je zamenjala tudi neustrezne svetilke v naseljih Negova, Očeslavci, Orehovci in Spodnja Ščavnica, je omenila Mauko Tuš ter po njenih besedah posebno pozornost namenila ohranitvi delovanja bankomatov v Negovi in Spodnji Ščavnici, tako da financira stroške delovanja obeh bankomatov. Županji se zdi to za podeželsko prebivalstvo pomembno, saj se po strategiji bank v Sloveniji bankomati na teh območjih ukinjajo.
Pomemben projekt je po njenem mnenju tudi nakup agregata za potrebe civilne zaščite, za kar so že zagotovili finančna sredstva. V prihodnjih dneh pa bodo predali novo vozilo za potrebe projekta Prostofer, ki zagotavlja mobilnost starejšim občanom, je zaključila županja.