V radenski občini na mestu starega bazena, ki so ga že leta 2019 zasuli z gradbenim materialom in opustili možnost obnove zaradi neekonomičnosti letnih kopališč, nastaja amfiteater oziroma prireditveni prostor. Ta bo zajemal dva odra za 600 obiskovalcev ali več, gradbena dela pa za dobrih 291 tisočakov z davkom izvaja družba SGS iz Limbuša. Kot je povedal župan, so odprtje amfiteatra načrtovali že za konec meseca maja, ampak je prišlo do zamude predvsem zaradi zahtev spomeniškega varstva.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO9 Dobre volje proti izpadu: Domžale - Nafta 2 : 1
V 16. krogu prve lige sta se v Domžalah merila domača istoimenska ekipa in Nafta iz Lendave. Kar naenkrat je ta tekma postala izjemno pomembna, saj sta oba kluba precej zaostala za ostalimi, zato se morata boriti za predzadnje, deveto mesto, ki še vodi v kvalifikacije za obstanek v ligi. Za Lendavčane se je tokrat razpletlo na najslabši možni način, vendar pa se je to že dlje časa napovedovalo. Tekmo ste lahko spremljali z nami.
Leljak: v maraton želeli vložiti 20 tisoč evrov
Prvotni plan odprtja nove pridobitve je sicer po besedah župana Romana Leljaka tako ali tako padel v vodo, ker so načrtovali veliko glasbeno prireditev, ki bi potekala v okviru Maratona treh src, kateri se bo odvil 20. maja. "Žal organizatorji maratona niso podali soglasja, da bi se koncerti odvili na odru, ki ga imajo za maraton," je na minuli seji občinskega sveta povedal Leljak in dodal, da so bili v občini pripravljeni za izvedbo prireditve prispevati okoli 20 tisočakov. Odprtje amfiteatra bo tako po njegovih besedah sedaj potekalo konec junija ob občinskem prazniku, ko bodo izvedli tudi otvoritev nove čistilne naprave, investicije, ki je težka več kot 3,7 milijona evrov, od tega jo država sofinancira v višini dveh milijonov evrov.
Leljak je sicer še dodatno ošvrknil organizatorje radenskega maratona in dejal, da je kljub zatrjevanju izvršnega direktorja Radenske Mariana Šefčoviča o skupni zgodbi občine in Radenske pri organizaciji martona, ravno nasprotno. Sam je namreč zagovarjal, da bi bil maraton, tako kot večina maratonov, v nedeljo in ne v soboto, ko občani nimajo prostega dostopa do in skozi središče mesta, s čimer jim je onemogočen dostop do določenih življenjskih potrebščin, naslednji dan pa so trgovine zaprte.
"Žal so spremembe v maratonu zelo težke in očitno še ni dozorel pravi čas," je pripomnil in izpostavil, da kot župan z obžalovanjem ugotavlja, da letos pravega sodelovanja ni, "čeprav so imeli namen z občinskimi sredstvi v maraton vložiti 20 tisoč evrov za dogodek, ki bi bil res na nivoju ene turistične občine."