V svojih predavanjih se dr. Godina dotakne tudi razlik med moškimi in ženskami v partnerstvu.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuDobro vino je še vedno cenjeno, ocenjujejo v Vinogradništvu Kolarič
Družina Kolarič je prve trte zasadila daljnega leta 1946. Na sedmih hektarjih vinogradov pridelujejo dvanajst sort, posebej ponosni so na svojo penino.
V svojem delu dr. Godina ne išče razlik v partnerskih odnosih med različnimi regijami, ampak se ukvarja s tem področjem predvsem z vidika potrošništva in trga, ki narekuje posamezne standarde. »V vseh modernih potrošniških kapitalističnih družbah naša privatna življenja postajajo trgi, ti trgi pa predpišejo standarde, ki so nedosegljivi. Pred stotimi leti so obstajali trgi predmetov, ki so imeli uporabno vrednost, da so lahko zadovoljili potrebe potrošnika.
S spremembo kapitalizma in hiperprodukcije je prišlo do tega, da so se začele tržiti tudi stvari, ki se prej niso, tudi naša privatna življenja. Če pogledate sto let nazaj, ni bilo trga lepote, mladosti, popolnega telesa, tudi ni bilo trga farmacevtske industrije, ki bi tržila bolezni. Pred stotimi leti so ljudje vztrajali v zakonih, četudi so imeli nekateri res travmatične izkušnje in je bila recimo normalna seksualna praksa v partnerstvu tudi posilstvo. Kljub temu zakoni niso propadali, ker partnerstvo ni bilo vir zaslužka, ta sprememba pa ni individualna, ampak družbena,« je povedala Godinova.
V svojih predavanjih se dr. Godina dotakne tudi razlik med moškimi in ženskami v partnerstvu. »Moški niso na svetu zato, da se z njimi pogovarjamo. V odnosu so samo spol. So sicer trpežen in potrpežljiv spol, ki pa ima svoje meje. Ženske jih s svojim tarnanjem velikokrat presežemo, vendar se kljub vsemu moški ne bodo ločili. Njim je zadosti, če jim dobro skuhate in ga dobro daste dol,« je svoj pogled na moško-ženske odnose v partnerstvu predstavila dr. Godina in izvabila različne reakcije med obiskovalci v Gledališču Park v Murski Soboti, kjer je predavala. Po njenih besedah partnerstva torej niso namenjena temu, da bi bili srečni. »Partnerstva imajo socialno funkcijo, ki pa niti slučajno niso povezana s srečo. Partnerstvo pomeni vztrajati v stanju nelagodja na dolgi rok,« je še dodala.