V akciji je sodelovalo 33 udeležencev iz cele Slovenije. Organizatorji pravijo, da so ti uporabili veliko domišljije in ustvarili različne krofe z različnimi polnili. Uporabili so vse od marelične marmelade, oljčne marmelade, suhega sadja s skuto, žajbljevega karamela, skute s smetano...
Vse prispele krofe je ocenila strokovna komisija, ki so jo sestavljali izkušeni kuharji in slaščičarji. To so predsednik Društva kuharjev in slaščičarjev Slovenije in mednarodni ocenjevalec WACS Tomaž Vozelj, strokovna učiteljica na Srednji slaščičarski šoli - BIC Ljubljana Cecilija Per in priznana kuharska mojstrica in mednarodna ocenjevalka WACS Alma Rekić.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(FOTO) Slovenska nagrada Natura 2000 projektu Natura Mura
Triletni projekt je izvajal konzorcij šestih partnerjev, med njimi sta bila tudi Razvojni center Murska Sobota in Občina Velika Polana.
Komisija je za zmagovalca izbrala ponudnika Cafe Central, ki deluje v okviru hotelov Lifeclass v Portorožu. Ta ponudnik bo lahko za svoje krofe eno leto uporabljal naziv Naj krof Slovenije 2021 po izboru Turistično gostinske zbornice Slovenije. Ocenjevalci so drugo mesto podelili Termam Banovci, tretje mesto pa sta si razdelila Biotehniški izobraževalni center Ljubljana ter Kavarna in slaščičarna Maxim Mercator. Med posamezniki je prvo mesto osvojila Urška Širec iz Pragerskega.
V zbornici poudarjajo, da je bil namen dogodka vliti nekaj optimizma v teh težkih časih za turizem, negovati bogato slovensko turistično tradicijo in se vključiti v projekt Slovenija - evropska regija gastronomije 2021. Kot je na prireditvi dejal etnolog Janez Bogataj, razvojne korenine krofov segajo do cesarskega Dunaja, po nekaterih virih v konec 17. stoletja, tekom zgodovine pa so doživeli prilagoditev potrebam slovenskega prebivalstva.