(FOTO) Na derbiju vrha delitev točk

Vestnik.si, 13. 11. 2023
Odranci in Čarda.

Derbi 12. kroga v pomurski nogometni ligi (PNL) je bil v Odrancih, kjer so domačini gostili vodilno Čardo iz Martjanec.

NK Odranci: Cigut, Balažic, Buček (Graj, 90), Šinkec, Sukič, Raduha, Copot (Lorber, 77), Kranjec (Goli, 70), Vori (Režonja, 46), Hren, Tompa (Kos, 63). Trener: Mitja Erniša.

Čarda Martjanci: Erjavec, Potrbin (Žganjar, 91), Korpič, Miličevič, Lebar, Sočič, Meglič, Horvat (Horvat Š., 65), Žekš A. (Gašpar, 78), Žekš P., Atanasov. Trener: Leon Horvat.

Sodniki: Slavko Nemet, Staša Špur, Nejc Tušak.

odranci, nogomet, odranci-in-čarda

Pred tem krogom je bila na vrhu PNL Čarda, ki je imela 30 točk, Odranci pa so derbi pričakali na drugem mestu s 25 točkami. Srečanje si je ogledalo okoli 800 ljubiteljev nogometa in je potekalo v pravem navijaškem vzdušju.

Prvi gol na tekmi je padel v 36. minuti, ko je domačega vratarja Bojana Ciguta premagal Patrik Žekš. Odranci so izenačili na začetku drugega polčasa, ko je bil v 47. minuti uspešen Luka Hren. Le štiri minute pozneje so gostje spet povedli, strelec je bil Svit Potrbin. Domači niso želeli vknjižiti poraza in so iskali izenačenje. Tega so si v 74. minuti zagotovili, saj je Hren še enkrat premagal martjanskega vratarja Lana Erjavca in poskrbel za veselje navijačev belo-modrih. Odranci - Čarda Martjanci 2 : 2.

Na vrhu prvenstvene lestvice je ostala Čarda (31 točk), Odranci so drugi (26 točk), tretje je Turnišče, četrta Polana (oba 22 točk). Odranci bodo prihodnji vikend odigrali še prestavljeno tekmo 11. kroga, gostovali bodo pri ekipi Prekmurec Dobrovnik.