Jure Sočič trinajsti na EP na Norveškem

Vestnik.si, 22. 3. 2022
Arhiv ŠSD Murska Sobota
Jure Sočič na EP na Norveškem.

V mestu Hamar na Norveškem poteka evropsko strelsko prvenstvo. Član ŠSD Murska Sobota Jure Sočič se je med mladinci uvrstil na 13. mesto.

V mestu Hamar na Norveškem tekmujejo najboljši strelci iz cele Evrope. S tekmovanji so prvi začeli para strelci, nato so tekmovali mladinci, nakar sledi še tekmovanje v članski konkurenci. Na evropsko prvenstvo se je uspel uvrstiti tudi Jure Sočič iz Rakičana, član ŠSD Murska Sobota, ki pravi, da je strelišče z 90 strelskimi mesti izjemno. Tekmovalo je skupno 114 mladink in mladincev s puško iz 30 držav. Med 49 mladinci se je  Sočič s 620,6 kroga uvrstil na 13. mesto.

Zmagal je Italijan Solazzo (633,1), drugi je bil Srb Rakonjac (628,0), tretji pa Madžar Csendes (623,8). Najboljši Slovenec je bil Luka Lukić iz SD Trzin (621,8) na devetem mestu.