Na mednarodnem judo turnirju uspešno nastopili mladi Pomurci

Vestnik.si, 9. 4. 2023
Osebni arhiv klubov
Mladi pomurski judoisti so bili uspešni na mednarodnem judo turnirju Pokal Ptuja 2023.

Judo klub Drava Ptuj je včeraj organiziral mednarodni judo turnir Pokal Ptuja 2023. Tekmovanja, ki je potekalo v ptujski športni dvorani Center, so se udeležili tudi predstavniki pomurskih judo klubov.

Turnirja se je udeležilo 236 tekmovalcev iz 28 slovenskih in hrvaških klubov, ki so nastopili v desetih starostnih kategorijah.

mednarodni-judo-turnir, pokal-ptuja-2023

Matic Tibaot iz Judo kluba Partizan Ljutomer je v kategoriji U23 mlajši člani (do 73 kilogramov) osvojil 5. mesto, njegov klubski kolega Maj Mlinarič je bil v isti starostni kategoriji (do 81 kilogramov) četrti. Tudi Anemarie Feuš iz omenjenega kluba je v kategoriji U23 mlajše članice (do 48 kilogramov) osvojila 2. mesto, Urška Rižnar pa je bila v isti kategoriji (do 52 kilogramov) prva. Feuševa in Rižnarjeva sta nastopali še v starostni kategoriji U21 mladinke, Feuševa je bila druga (do 48 kilogramov), Rižnarjeva pa prva (do 52 kilogramov).

V starostni kategoriji U23 (do 57 kilogramov) je Maša Slavinec iz Judo kluba Križevci pri Ljutomeru slavila, (nastopila je še v kategoriji U21 mladinke do 57 kilogramov in osvojila 1. mesto), Lana Ahmeti (do 70 kilogramov) iz Judo kluba Radenci pa je bila tretja (nastopila je še v kategoriji U21 mladinke do 70 kilogramov in osvojila četrto mesto). Lana Ivezič iz ljutomerskega kluba je v isti starostni kategoriji (nad 78 kilogramov) osvojila prvo mesto, v starostni kategoriji U21 mladinke (nad 78 kilogramov) pa tretje mesto.

Maj Mlinarič iz ljutomerskega judo kluba je v starostni kategoriji U21 mladinci (do 81 kilogramov) osvojil 5. mesto. Uroš Bojnec iz pobratenih klubov Judo klub Klima Center Tratnjek Beltinci in Judo klub Štorkljice je bil v isti starostni kategoriji (do 90 kilogramov) četrti. Za isti klub je nastopal tudi Aljaž Kovač, ki je v kategoriji U12 mlajši dečki (do 29 kilogramov) osvojil 3. mesto, njegov klubski kolega Liam Škerlak je bil v isti kategoriji (do 42 kilogramov) drugi, Samo Novak iz Judo kluba Lendava je bil v isti starostni kategoriji (do 38 kilogramov) tretji, njegova klubska kolega Nejc Virag (do 59 kilogramov) in Tim Dominić (nad 60 kilogramov) pa prva.

Ina Sep iz lendavskega judo kluba je bila v starostni kategoriji U12 mlajše deklice (do 33 kilogramov) prva, tudi Zoja Rituper iz pobratenih klubov Klima center Tratnjek in Štorkljice je v isti starostni kategoriji (do 36 kilogramov) osvojila prvo mesto. Za omenjeni klub so v starostni kategoriji U10 cicibani nastopali Klemen Kuplen (G-1), ki je bil 7., Izak Ficko (G-2), ki je bil prvi, Miha Gomboši (G-2), ki je bil drugi, Anej Panker (G-3), ki je bil prvi, v starostni kategoriji U8 mlajši cicibani pa je bil Nai Horvat (G-1) prvi, Oskar Banfi in Aleksandar Džombić (G-2) pa prvi oziroma drugi. Zarja Koštric je bila v starostni kategoriji U8 mlajše cicibanke (G-2) prva.