Na razpis za direktorja Doma starejših Rakičan prispele štiri prijave
Seja sveta zavoda bo 30. junija, takrat bodo prijavljeni tudi prišli na sejo.
Dom starejših Rakičan se že dlje časa sooča z upravljavsko krizo, pa tudi kadrovske in finančne razmere niso najbolj stabilne. Razmere namreč zaznamujejo odsotnost vodstva s polnimi pooblastili, blokada odločanja v svetu zavoda in naraščajoče finančne obveznosti. Po ocenah nekaterih virov naj bi skupna izguba Doma starejših Rakičan, ki ima skupno kapaciteto 360 postelj, presegla dva milijona evrov, delovanje sveta zavoda pa naj bi zaostrovali tudi odstopi in nesoglasja članov.
Kot smo že pisali, so se v rakičanskem domu lotili tudi postopka iskanja novega vodstva. Svet zavoda je namreč objavil javni razpis za direktorja oziroma direktorico, ki bo zavod vodil v prihodnjem petletnem mandatu. Kandidati morajo poleg ustrezne izobrazbe s področja socialnega varstva, zdravstva, medicine ali druge družboslovne smeri izpolnjevati še pogoje glede delovnih izkušenj, opravljenega strokovnega izpita in usposabljanja za vodenje socialnovarstvenega zavoda.
Prijavi morajo priložiti tudi program dela in vizijo razvoja doma za naslednjih pet let, postopek izbire pa mora biti končan najpozneje v 30 dneh od objave razpisa. Objavljen je bil 8. junija.
Na razpis za direktorja so prispele štiri prijave, je za STA potrdil predsednik sveta zavoda Tadej Henzel. Vse ustrezajo razpisnim pogojem, zato bodo vse prijavljene povabili na sejo sveta zavoda, ki bo 30. junija, je napovedal. Zavod je zaenkrat brez direktorja s polnimi pooblastili, vršilec dolžnosti Vilko Kolbl pa je bolniško odsoten.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.