Ob odprtju razstave sta nastopila pianistka Danica Baša in klarinetist Urban Kurbos. Baševa je tudi nagovorila obiskovalce. Povedala je, da je tudi ta razstava dokaz, kako umetnost povezuje narode in kraje. Umetnost iz kraja v Črni Gori je našla pot do Lendave. »Umetnost ljudi povezuje in nam pomaga, da smo boljši in živimo bolje. Vojne nas ločujejo, umetnost pa je iskrena vez med ljudmi, ki jo moramo srkati vsak dan. Z razstav in drugih kulturnih dogodkov pridemo kot ljudje boljši.« Mile Albijanić se je strinjal, da nas umetnost povezuje, a je pri tem potrebna tudi podpora umetnosti lokalnih skupnosti in države. Težko bi pripravili to razstavo v Lendavi, če ga pri tem ne bi podprla občna, v kateri živi in črnogorsko ministrstvo za kulturo. Ob obisku Lendave je opazil, da tudi v Sloveniji lokalne skupnosti in država dobro skrbita za umetniško ustvarjanje in vezi med narodi.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(KAVČ #15) Nika Kovač: "Redko sem očarana, doma so me učili, da moram biti kritična – še posebej do politikov"
Sociologinja, antropologinja in vodja Inštituta 8. marec je postala sinonim za gibanja, ki spreminjajo družbo – od pravic žensk in enakopravnosti do pitne vode, medijske svobode in volilne participacije.
Avtor je bil rojen v Bileći v Bosni in Hercegovini, kjer je končal osnovno šolo in gimnazijo. Diplomiral je na pedagoškem oddelku Filozofske fakultete v Nikšiću. Kot učitelj likovne umetnosti je dve leti poučeval v obmejni Bileći, potem pa v Nikšiću v Črni Gori. Od leta 2013 ima status svobodnega umetnika, njegovo življenje in delo pa je od leta 2014 vezano na obmorski črnogorski Tivat. Imel je precejšno število samostojnih razstav. Ob slikarstvu se ukvarja še s fotografijo in dizajnom. Je član društva likovnih umetnikov Bosne in Hercegovine, ustanovitelj in član likovne skupine Group Tri Art ter organizator umetniškega projekta Rišemo v eNKa.