Škofija Murska Sobota je tudi konec letošnjega leta izdala zbornik Stopinje. Letošnji je 54. po vrsti, predstavil ga je urednik in generalni vikar soboške škofije Lojze Kozar mlajši. Kot je poudaril, tudi tokratne Stopinje vodijo k nedelji, ko prihajamo v cerkev, k srečanju z virom življenja, k srečanju z Jezusom. "Vodijo nas k miru in razmišljanju," je dodal.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuObjavljen je razpis za vpis v srednje šole, v Pomurju en nov program
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je objavilo razpis za vpis novincev v srednje šole in dijaške domove za šolsko leto 2025/2026.
Zbornik obsega 288 strani in je razdeljen na trinajst poglavij. Na naslovni fotografiji je cerkev Svete Trojice v Mali Nedelji, fotografije iz te župnije krasijo tudi posamezna poglavja.
Stopinje se začnejo z nagovorom škofa Petra Štumpfa, ki ga je naslovil Po stopinjah Jožefa Klekla. Sledi koledarski del, v katerem po besedah Kozarja najdemo novomašne podobice naših rojakov in misel o njih, besede župnikov, glavno mašno prošnjo ob godu župnijskih zavetnikov in spomin na nekatere vidnejše dogodke. Naslednje poglavje so Uvodne stopinje, ki govorijo o župniji Mala Nedelja in o zborniku. "Letos je dodano posebno poglavje Kleklove stopinje, ki so posvečene Jožefu Kleklu ob obhajanju 150-letnice njegovega rojstva," tako Kozar.
Zbornik se nadaljuje s poglavjem Stopinje svetih, ki odkriva svetle like, ki so naši vzorniki in priprošnjiki, sledijo poglavja Škofijske stopinje, Stopinje duha, Oddaljene stopinje. "Stopinje se vsako leto vsaj ozrejo k ljudem, ki živijo za mejo, ki je sicer ni, a vendar živijo v drugačnih razmerah. O njih beremo v poglavju Stopinje za mejo," je opisal urednik. Sledijo še zapisi o iskanju novih poti v poglavju Stopinje k tebi, o pripadnikih drugih ver v poglavju Ekumenske stopinje, mladi pa so pisali v poglavju Stopinje mladih. Ob koncu so še poglavja Stopinja srca, Tiskane stopinje, Moje in tvoje stopinje. V tem najdete poročila o dogodkih v posameznih župnijah v minulem letu.
Pri nastajanju Stopinj je sodelovalo 70 ustvarjalcev, od tega 25 avtorjev iz Pomurja in drugod, devet mladih, ter 36 posameznikov, ki so se podpisali pod župnijska poročila. "Stopinje 2025 nas vabijo k branju, h gledanju, k razmišljanju, odločitvam," tako urednik, ki je dodal še, da zbornik najdete po župniščih in na sedežu Škofije Murska Sobota.
Kozar je predstavil še ostale publikacije, ki jih je škofija izdala v letošnjem letu. To so štiri številke glasila Poti k Bogu, ki prinašajo verske in druge teme, ter knjižica Srebrni junak. Ta je kot druga knjižica izšla v zbirki Knjige za vse generacije in predstavi Božjega služabnika Alojzija Kozarja.