(FOTO) Beltinčani kot Mura: Do točke v sodnikovem dodatku

Miha Šoštarič, 4. 10. 2022
ND Beltinci in Aluminij.

Beltinčani so doma odščipnili točko favoriziranemu Aluminiju, za končni izid 2 : 2 pa je točko v sodnikovem dodatku priboril 19-letni Albanec Henrik Nerguti, ki je posojen igralec Mure.

Po nekaj skromnejših predstavah, ki so zaznamovale september, so nogometaši Beltincev Klime Tratnjek gostili Aluminij iz Kidričevega, ki se želi že po tej sezoni vrniti nazaj med prvoligaše. Zanimiv dvoboj, ki je privabil blizu 400 ljubiteljev nogometa, se je končal brez zmagovalca z 2 : 2 (1 : 0), domačinom pa je točko v sodnikovem dodatku priskrbel 19-letni Albanec Henrik Nerguti.

beltinci, nogomet, nd-beltinci-aluminij

V prvih minutah tekme so igralci obeh moštev nekajkrat ogreli oba vratarja, a so bili to večinoma skromno odmerjeni udarci, tako da Domen Zver in Tibor Banić nista imela veliko dela. Nato je v 29. minuti prvi klonil Banić. Luka Pihler je izvajal prosti strel z leve strani, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Alan Kaučič in po strelu z glavo poskrbel za vodstvo domače ekipe.

Zver je bil na preizkušnji v zadnjih petih minutah prvega dela. Dvakrat mu je zagrozil Nik Marinšek. Najprej je Zver njegov strel iz dobrih tridesetih metrov s težavo izbil v kot, v drugem poskusu pa je Marinšek streljal preko vrat.

V drugem polčasu so Kidričani povsem zagospodarili na zelenici. Že v 4. minuti nadaljevanja je Andraž Borovnik z odlično odmerjenim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel za izenačenje. Nogometaši Aluminija so si želeli zmage, po neuspešnih poizkusih Tomislava Jagića in Gašperja Jovana pa je za preobrat poskrbel Poljak Daniel Skiba, ki je s strelom z dobrih osemnajstih metrov premagal nemočnega Zvera. Gostje so bili blizu tudi tretjemu zadetku, a so priložnosti Jakova Katuše, Skibe in Gala Gorenaka ostale neizkoriščene.

Ko so domači ljubitelji nogometa že zapuščali tribune, so gostitelji prišli do izenačenja. V akcijo so bili vključeni trije mladi nogometaši Jan Bruno Kralj, Luka Hren in Henrik Nerguti, ki so v igro vstopili v drugem polčasu. Kralj je žogo iz stranskega avta podal do Hrena, ta pa je odlično zaposlil Nergutija, ki je dobil prvih nekaj minut v beltinskem dresu, in že dosegel zelo pomemben zadetek.

Lendavska Nafta je v tem krogu gostovala pri Fužinarju in po vodstvu z 1 : 0, ko je zadel Barnabas Feher, na koncu izgubila z 2 : 1.

Beltinci Klima Tratnjek – Aluminij 2 : 2 (1 : 0)

Športni park Beltinci, 400 gledalcev, sodnik: Denis Šabanagić (Ljubljana).

Strelci: 1 : 0 Kaučič (29), 1 : 1 Borovnik (49), 1 : 2 Skiba (76), 2 : 2 Nerguti (92).

Rumeni karton: Frešer.

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Kaučič (Hren, 70), Žaler, Ptiček, Zorman, Sočič, Pihler (Kralj, 57), Grobelnik, Đurak (Ščernjavič, 46), Kosi, Čakš (Nerguti, 86). Trener: Damjan Gajser.

Aluminij: Banić, Jovan, Martić, Koblar, Crnčec, Jagić, Borovnik (Katuša, 62), Frešer (Medved, 91), Bizjak (Skiba, 62), Marinšek kap. (Gorenak, 74), Brest (Baskera, 74). Trener: Robert Pevnik.