(FOTO) Derbi MNL Murska Sobota pripadel Dokležovju

Vestnik.si, 23. 10. 2023
Dokležovje in Mlinopek Križevci.

V 9. krogu Medobčinske nogometne lige (MNL) Murska Sobota je bil na sporedu veliki derbi vodilnega Dokležovja in Mlinopeka Križevci, ki je zaostajal le za točko. Na koncu so slavili gostitelji prepričljivo s 4 : 1 (1 : 0).

NK Dokležovje: Pinterič, Lukač B., Gjergjek Dam., Cof, Podgorelec (Gjergjek Dav., 77.), Vereš (Dšuban, 61.), Jerič (Ropoša, 84.), Žižek, Lukač A. (Vrbančič, 90.), Lukač L., Vodovnik (Breznik, 61.). Trener: Štefan Horvat.

NK Križevci: Buzeti, Pondelek (Kokaš, 70.), Grah, Hari, Rocner (Buzeti T., 87.), Vöröš (Šeruga, 84.), Rogač, Potočnik, Kovač, Prelec (Cifer, 83.), Kramberger (Zrim, 87.). Trener: Denis Kozic.

Pred 100 gledalci je sodnik Andrej Tratnjek iz Murske Sobote že v 26. minuti pokazal na belo piko, enajstmetrovko za domače pa je minuto kasneje natančno izvedel Luka Lukač - 1 : 0. To je bil tudi izid prvega polčasa.

dokležovje, nogomet, mlinopek-križevci

Gostje so izenačili v 60. minuti preko Aljaža Potočnika - 1 : 1.

V 72. minuti je Domen Dšuban spet povedel gostitelje v vodstvo - 2 : 1. Usodo Križevčanov pa je v 81.  (3 : 1) in 87. minuti  (4 : 1) zapečatil Matjaž Breznik s svojima zadetkoma.

Dokležovje je povečalo prednost na lestvici, saj ima sedaj 22 točk, za štiri točke pa zaostajajo Križevci in Hodoš (po 18 točk).