Liga za obstanek: Sobočani boljši od Šoštanjčanov

Vestniksi, 31. 3. 2019
Panvita Pomgrad je v Murski Soboti s 3 : 0 (17, 29, 21) odpravila Šoštanj Topolšico.

V 3. krogu zelene skupine 1. državne odbojkarske lige za moške je Panvita Pomgrad v Murski Soboti s 3 : 0 (17, 29, 21) odpravila Šoštanj Topolšico.

Le kakih 50 ljubiteljev odbojke je spremljalo obračun najboljših ekip zelene skupine 1. državne lige. Po slabi uri in pol igre so brez izgubljenega niza zmagali gostitelji, ki so se s tokratnim nasprotnikom, obe ekipi imata po 11 točk, izenačili na vrhu lige za obstanek.

a7e280d8bb2cc975b443b1c534b6f1ca

V uvodnem nizu sta bili ekipi poravnani do 6. točke, nato pa so gostitelji pokazali raznovrstno in učinkovito igro ter gostom prepustili vsega 17 točk. Drugi niz je bil za tiste z dobrimi živci. Sobočani so povedli s 3 : 0, a so jih Šoštanjčani ujeli na 6. točki. Gostje so nato vodili s 16 : 14, pa so jih Sobočani ujeli na 19. točki. Prvo zaključno žogo za zmago so imeli gostje, a je niso izkoristili. Šoštanjčani so nato imeli še tri zaključne žoge, vendar so se domačini vedno ubranili in izkoristili svojo tretjo zaključno žogo za vodstvo z 2 : 0 v nizih.

7951a6e2ef5c8ad0319ee6b4d93f1b94

Po zaslugi odličnih začetnih udarcev Zlatka Pulka je domača zasedba v tretjem nizu povedla 6 : 1, z odlično igro v napadu pa dodala za vodstvo z 10 : 2. Po vodstvu soboške ekipe s 16 : 10 so se prebudili gostje in prišli le na dve točki zaostanka (17 : 15). Rdeči karton Pulka, ki je ugovarjal sodniku, je v končnici dvoboja dodatno podžgal njega in soigralce, da so brez težav dobili tudi tretji niz.

f0a309f761b7c64d25436067db7ee380

2c6153d54199139eb2d6559200bb43f3

Panvita Pomgrad: Pečnik, Vori, Pulko 22, Rojnik 10, Beravs 3, Flisar 9, Volovlek, Bogožalec 8, Bedrač 5, Marovt, Novak, Ratkai. Trener: Dejan Fujs.