Rezultati iskanja

Perfekcionizem je Nino Rituper privedel do utesnjenosti. Kako se je izvila iz primeža?

Težave so pripomogle k njeni osebnostni rasti in razvoju, olajšale pa so ji tudi izbiro študija

(Volitve v KGZS) Zmaga za Slovensko kmečko zvezo, RKC in Marjana Podobnika

V Pomurju zmagovalna Zveza govedorejcev - Od vodstva zbornice pričakujejo, da se bo zavzelo za ureditev masnih bilanc in jasno strategijo razvoja slovenskega kmetijstva

(JUDJE NA SLOVENSKEM) Hude stvari se dogajajo v lepih mestih

Maja Weiss pred 30 leti posnela dokumentarni film, ki odkriva neznano in postavlja vprašanja o molku.

(FOTO) Pomurke Ajdovkam nasule 23 zadetkov, kapetanka Kolblova osemkratna strelka

Nogometašinje None Pomurja Beltinec so v Bratoncih v 8. krogu 1. SŽNL kar s 23 : 0 premagale Ajdovščino. Domačinke so srečanje začele v postavi Nemet, Kolar, Sok, Korošec, Kolbl, Nemec, Hofman, Tibaut, Horvat, Makovec in Kajzba. Mrežo Alenke Bric v gostujočih vratih je že v 2. minuti tekme načela Špela Kolbl, čez 3 minute pa je vodstvo z uspešno realizirano enajstmetrovko povišala Koroščeva. Mreža se je do konca prvega polčasa zatresla še devetkrat. Med strelke se je še dvakrat vpisala Kolblova, štirikrat Hofmanova, dvakrat Kajzba in enkrat Sara Makovec. Strelski šov Pomurk se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Od 50. do 87. minuti so domačinke Ajdovkam nasule še dvanajst golov. Petkrat je Bricovo ugnala Kolblova, trikrat Kajzba, dvakrat Makovčeva, po enkrat pa sta zadeli še Koroščeva in Rozmaričeva. Prihodnjo nedeljo čaka Pomurke gostovanje na derbiju v Ljubljani. Fotografije Aleš Cipot.

Bo vlada danes sprejela dodatno omejitev zbiranja?

Vladni govorec Jelko Kacin in predstojnica Klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja Tatjana Lejko Zupanc sta predstavila aktualno stanje glede koronavirusa v Sloveniji.

V Odrancih izdelali že 30 tisoč Carthagovih avtodomov

Nemški proizvajalec avtodomov Carthago je v svojem slovenskem podjetju v Odrancih te dni izdelal že 30.000. vozilo, s čimer je njegovo slovensko podjetje po dvanajstih letih delovanja postalo nosilni steber rasti skupine. Kot ob tem poudarjajo v podjetju, so novi modeli vse bolj priljubljeni, trg počitniških vozil pa beleži rast prodaje.

Priključek Lipovci ponovno odprt

Prometno-informacijski center poroča, da je za promet ponovno odprt priključek Lipovci na pomurski avtocesti, kjer potekajo obnovitvena dela.

Ministrica za kmetijstvo Aleksandra Pivec odstopila s položaja in izstopila iz stranke DeSUS

Aleksandra Pivec je med današnjo sejo DZ o njeni razrešitvi sama odstopila z mesta ministrice za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Kot je dejala, kot ministrica nepreklicno odstopa, ker ne želi, da ji z glasovanjem sodi politika, ki ne sprejema posameznikov, ki delajo v korist ljudi. Hkrati je dejala, da izstopa iz stranke DeSUS.