Ljutomerski policisti so včeraj odvzeli prostost Bolgaru, ki je nezakonito prevažal pet državljanov Iraka. Kar triindvajset tujcev pa so nam čez mejo vrnili avstrijski varnostni organi.

Za Zoisove štipendije v novem šolskem oz. študijskem letu pol milijona evrov več

Na ministrstvu za delo so pripravili kratek pregled rokov prijav na razpise za različne štipendije.

Strokovna skupina napoveduje predlog uvedbe obvezne karantene ob povratku iz Hrvaške

Beovićeva je danes izpostavila uvedbo obvezne karantene po povratku iz Hrvaške ali obveznega testiranja na okužbo po vzoru sosednje Italije. V Sloveniji so sicer v sredo opravili 856 testiranj na koronavirus, potrdili pa 29 okužb.

To so imena, ki so v zadnjih desetih letih postala pogostejša

V zadnjem desetletju se je na seznamu med stotimi najpogostejšimi moškimi imeni pojavilo osem, med ženskimi pa sedem novih imen. Največji vzpon sta doživeli imeni Julija in Lovro.

(FOTO) Beltinčanom presodil Gajserjev varovanec

Nogometaši Beltinec so zelo dobro odigrali uvodni polčas novega prvenstva 2. SNL, a jih je nato v začetku drugega dela po glavi udarila slaba realizacija oz. natančnost v podobi Armina Ćerimagića.

(FOTO) Muraši v sodnikovem podaljšku klonili v Ljudskem vrtu

Kljub temu, da je bil začetek prve slovenske nogometne lige zaradi okužb s koronavirusom prestavljen na 22. avgust, je soboška Mura v sredo odigrala tekmo. Šlo je za pripravljalno srečanje z vijoličastimi. V Ljudskem vrtu je Murin strateg Ante Šimundža na zelenico v prvem polčasu poslal Obradovića, Karničnika, Maruška, Gorenca, Šturma, Kouterja, Horvata, Filipovića, Bobičanca, Šušnjaro in Marošo. Povedli so Mariborčani v 31. minuti, strelec pa je bil Aljoša Matko. 1 : 0 je bil tudi izid prvega polčasa. V drugem ni trajalo dolgo, ko je Mura prišla do izenačenja. V 48. minuti je zadel Andrija Filipović. Akcijo je začel Bobičanec, ki je poslal predložek pred vrata Kenana Pirića, pred Marošo je izbil Milec, žoga pa je prišla do Filipovića, ki je mrežo zatresel s kakšnih 13-metrov. V drugem polčasu je Šimundža opravil več menjav, tako da so priložnost za igro dobili še Zalokar, Kaučič, Kosi, Štrakl, Tio in Kai Cipot, Brkić, Žižek, po daljši odsotnosti je spet igral tudi kapetan Kozar. Rezultat se vse do sodnikovega podaljška ni spremenil, nato pa so v treh minutah vijoličasti zadeli dvakrat (Požeg Vancaš, Tavares) in srečanje se je končalo z rezultatom 3 : 1.