Slovenski kadeti tudi drugič ugnali Latvijo

Vestnik.si, 5. 3. 2022
Peter Dominko/NZS
Slovenija U17 - Latvija U17 5 : 2.

Tudi v drugem pripravljalnem srečanju z Latvijo je slovenska kadetska reprezentanca (U17) slavila v Radencih. Izid je bil tokrat 5 : 2.

Strelci: 1 : 0 Šerbec (3), 2 : 0 Ristić (9), 2 : 1 Kangars (12), 3 : 1 Ristić (16), 3 : 2 Kangars (46, 11m), 4 : 2 Mlakar (55), 5 : 2 Dvoršak (85).

Slovenija - prvi polčas: Tomažič, Poredoš, Stojinović, Ristić, Selan (Žunec, 40), Čuber Potočnik, Hribar, Štricelj, Dovžan Karahodžić, Rajter Krebs, Šerbec. Drugi polčas: Štrasberger, Graj, Benkič, Žunec, Čuber Potočnik (Čeh, 58), Čuk, Dvoršak, Štricelj (Jarkovič, 58), Hrvatin, Mlakar, Šerbec (Hojč). Selektor: Aleksandar Radosavljević.

Latvija - začetna enajsterica: Čevers, Laurovs, Tihonovičs, Lormanis, Boroduška, Evelons, Liepinš, Cesnieks, Patrikejevs, Kangars, Kangars, Aditajs. Selektor: Jurgis Pučinsks.

"Danes so vsi fantje dobili priložnost, kar je najbolj pomembno, na trenerskem štabu pa je, da izbere dvajseterico igralcev, ki bodo igrali na kvalifikacijskem turnirju," je po drugi zmagi dejal selektor Aleksander Radosavljević.

Kadetska reprezentanca Slovenije se v Radence znova vrača konec meseca, ko bo tu odigrala kvalifikacijske tekme z Walesom, Srbijo in Turčijo.