Preiskava nesreče v Avstriji zaključena: Kdo je kriv

Avstrijsko državno tožilstvo je zaključilo preiskavo nesreče v bližini Ženavcev, ko sta trčila slovenski avtobus in avtomobil.

V radenski občini na cesti Hrastje Mota – Vučja vas trčili motorni kolesi.

Upor okoljevarstvenikov v Petišovcih zaradi plina?

Za plinski vrtini, ki sta že aktivni in stojita, ena blizu Petišovec in Trimlinov, druga blizu vasi Čentiba, bo spet potrebno hidravlično lomljenje, kljub temu, da je direktor Miha Valentinčič še novembra zatrjeval, da to ne bo potrebno. Mihael Kasaš že napoveduje akcijo civilne iniciative in okoljevarstvenikov, vendar samo v primeru, da bodo imeli podporo večine članov v lendavskem občinskem svetu.

Prleški judoisti iz Budimpešte z medaljami

Konec tedna so se prleški judoisti udeležili 31. mednarodnega pokala v Budimpešti na Madžarskem. Tekmovanja, ki je trajalo dva dni, se je udeležilo 1512 tekmovalcev iz 206 klubov iz 23 držav.

Pandolo: Soboški "čundraši" premagali bistriške "alternativce"

V mestnem parku Murska Sobota je bil 1. turnir letošnje pomurske A lige v pandolu. Zmagala je domača ekipa Puranji Čunder, drugo pa je bilo Društvo alternativne mladine Bistrica.

(FOTO) Mlaj, kresovanje in budnica v Radencih

Zavoda za turizem in šport Radenci, ZTŠ in Zdravilišče Radenci so organizirali postavljanje mlaja, kresovanje in budnico v Radencih. Utrinki v fotogaleriji.

Podgrad: Za Pokal EU ujeli 237 kilogramov rib

Ribiško društvo Radgona - Temeljna enota Gornja Radgona, je na ribniku v Podgradu pri Gornji Radgoni organiziralo 15. prvomajsko tekmovanje za »Pokal EU«.

Melinčanka Martina, plesalka na vozičku: "To je več kot šport"

Martina Smodiš je z Romanom Mačkom na največjem mednarodnem tekmovanju paraplesalcev zasedla tretje mesto, četrto mesto v kategoriji najvišjega ranga v standardnih plesih in peto mesto v latinskoameriških plesih.