Argeta po prevzemu Kekca v Murski Soboti načrtuje novo tovarno
Agencija za varstvo konkurence je prižgala zeleno luč za prevzem podjetja Osem, ki prehaja v last Atlantic Grupe, vendar transakcija s tem še ni zaključena.
Na začetku aprila smo poročali, da je Agencija za varstvo konkurence (AVK) v zvezi s prevzemno ponudbo podjetja Osem iz Murske Sobote in ponudbo hrvaškega podjetja Atlantic Droga Kolinska (ADK) predlagala zahtevnejše ukrepe. Med njimi so bili ohranjanje cenovne razlike med paštetama Kekec in Argeta, zagotavljanje minimalne tržne prisotnosti blagovne znamke Kekec z vsaj petimi ključnimi izdelki ter nadaljevanje proizvodnje trgovskih blagovnih znamk za naročnike pod poštenimi, razumnimi in nediskriminatornimi pogoji.
Kot smo izvedeli od Atlantic Grupe, je agencija zdaj prižgala zeleno luč za prevzem podjetja Osem s strani ADK. »Odobritev Agencije za varstvo konkurence smo prejeli, vendar transakcija s tem še ni zaključena,« so pojasnili v ADK. Dodali so, da morajo biti za njen končni zaključek izpolnjeni še preostali pogoji, določeni v pogodbi.
Kot je prvi poročal medij Finance, da naj bi Atlantic Grupa v Murski Soboti zgradila novo tovarno za proizvodnjo paštet, smo se na družbo obrnili tudi s tem vprašanjem. Kot so pojasnili, bo treba najprej odkupiti nepremičnine od Zavoda Republike Slovenije za blagovne rezerve, ki bodo omogočile širitev proizvodnega obrata in razvoj dodatnih proizvodnih zmogljivosti v Murski Soboti. »Pogodba o odkupu bo začela veljati šele po pridobitvi soglasja Vlade Republike Slovenije, povezani postopki pa še potekajo,« so še sporočili iz ADK.
Obrnili smo se tudi na direktorja podjetja Osem, Miroslava Flisarja, ki je prav tako potrdil odločitev AVK ter dodal, da bo posel uradno sklenjen takoj, ko bodo formalni postopki ustrezno zaključeni.
Z novo investicijo do podvojitev števila zaposlenih
Sicer pa je potrdil tudi, da so načrti za lokacijo v Murski Soboti izjemno ambiciozni in pomenijo dolgoročni razvoj za celotno regijo. "Novi strateški partner, Atlantic Grupa, načrtuje gradnjo povsem nove, sodobne tovarne na obstoječi lokaciji, ki bo postala ena ključnih proizvodnih točk za njihove mesne namaze v Evropi. Zavod RS za blagovne rezerve in Atlantic Grupa sta že uskladila besedilo prodajne pogodbe za odkup nepremičnine, ki jo namerava kupec porušiti in nadomestiti z novim obratom. Pogodba bo stopila v veljavo takoj, ko bo nanjo dala soglasje Vlada RS. Za nas je ključno, da ta investicija v prihodnjih treh letih prinaša stabilnost za regijo in načrtovano podvojitev števila zaposlenih – iz trenutnih 35 na predvidenih več kot 70 delovnih mest v prvi fazi," nam je o investiciji zaupal Flisar.
Dodal je še, da v podjetju Osem na prihodnost blagovne znamke Kekec gledajo z velikim optimizmom. "Atlantic Grupa prevzema Kekca z jasnim namenom, da blagovno znamko ohrani in jo dodatno okrepi. Legendarna pašteta bo z znanjem, tehnologijo in distribucijsko močjo novega lastnika dobila priložnost za tehnološko posodobitev in lažjo distribucijo na tuje trge," tako direktor podjetja Osem, ki dodaja, da bo v skladu z zavezami agenciji AVK Kekec še naprej stabilno prisoten na trgovskih policah. Vstop v tako velik sistem za Kekca pomeni prehod iz nišnega lokalnega igralca v stabilno znamko z močno prihodnostjo.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.