Negotova situacija pri lendavski Nafti, odšel bi lahko tudi Amadej Maroša
Tudi Aleks Pihler in Josip Ivan Zorica nista dobila nove pogodbe.
V pričakovanju priprav novega prvoligaša iz Lendave sta prah dvignili dve veliki kadrovski spremembi. Prva je bila povezana s trenerjem. Jozsef Bozsik po izteku pogodbe nove ni podpisal, neuradno s predsednikom Gaborjem Veghom in športnim direktorjem Istvanom Salloiem ni dosegel dogovora o nadaljevanju sodelovanja.
Madžarski strokovnjak je prišel v Slovenijo leta 2023, Nafto je vodil na 106 tekmah – njegov izkupiček je 53 zmag, 21 neodločenih izidov in 32 porazov.
Še večje presenečenje je informacija, da se je moral posloviti tudi dolgoletni direktor Franc Pozsgai. Prvi mož kluba se je prvemu operativcu zahvalil za sodelovanje, toda oba premika imata očitno enako ozadje in sta zdaj vendarle že precej bolj jasna. Tako kot tudi širša podoba.
Prišel Španec
Gabor Vegh v domovini nima več političnega zaledja, zato se je ustavil ali močno omejil dotok denarja, ki je bil še nedavno nekaj samoumevnega. Zato prvi mož kluba išče rešitev in očitno jo je – vsaj za silo – našel v svojem nekdanjem klubu, ki ga je pred časom prodal argentinskim vlagateljem. Ti so mu zdaj priskočili na pomoč in Nafta bo poslej tesneje sodelovala s klubom ZTE.
V kakšno obliko bi se lahko začeto partnerstvo razvilo v bližnji prihodnosti, je zavito v tančico skrivnosti, takoj in zdaj pa bo iz Zalaegerszega pod lendavske vinograde prišlo kar nekaj igralcev. Prav tako je že prišel trener tamkajšnje druge ekipe, nov obraz na prvoligaškem odru na sončni strani Alp je šestintridesetletni španski strokovnjak Gonzalo Escudero.
Zdelo se je, da bo že v ponedeljek vodil prvi trening, a se to ni zgodilo. Ker Lendavčani priprav takrat še niso začeli. Na igrišču so se zbrali v sredo, a nikakršnega dvoma ni, da bo zasedba korenito spremenjena.
Igralci ne skrivajo, da so zaradi nastalih okoliščin zmedeni in zaradi napovedi odločnega rezanja finančne pogače tudi zaskrbljeni. Josip Marinić, Grega Bajde, Luka Verbič in Marcos Tavares mlajši so se denimo že podali novim izzivom naproti, ker niso dobili nove pogodbe, tudi Aleks Pihler in Josip Ivan Zorica menda nista dobila ponudbe za podaljšanje sodelovanja, bržčas bo takšnih primerov v prihajajočih dneh še več.
Amadej Maroša je resda obljubil zvestobo do konca prihodnje sezone, ampak najboljši strelec in mož odločitve v dodatnih kvalifikacijah po naših informacijah resno razmišlja o tem, ali ima v takšnih razmerah sploh smisel ostati, oziroma se močno nagiba k odhodu. Mnogo vprašanj za zdaj še nima jasnega odgovora.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.