Rezultati iskanja

(FOTO) Spet na vrhu, na tribunah tudi Black Gringosi

Nogometaši Mure so sinoči vknjižili tretjo zmago v 1. slovenski nogometni ligi in se z novimi tremi točkami spet povzpeli na vrh prvenstvene lestvice. Zmago je v 53. minuti z realizirano enajstmetrovko priboril Amadej Maroša, predstava pa je tudi dobra popotnica za četrtkov spektakel. Ob 19. uri čaka Muro, kot smo že večkrat poročali, tekma 3. kroga kvalifikacij za Ligo Evropo, v Mursko Sobota pa prihaja sloviti PSV iz Eindhovna. So se pa v nedeljo zvečer na standardno mesto, na severno tribuno, vrnili tudi najzvestejši navijači črno-belih Black Gringosi, ki so tudi izobesili transparent z napisom "Mi smo okuženi z virusom Mura". Fotografije Aleš Cipot.

Število okuženih včeraj manjše, vse več hospitaliziranih

Včeraj so v Sloveniji opravili 984 testiranj in pri tem odkrili 50 okužb z novim koronavirusom. Število hospitaliziranih raste, trenutno je v bolnišnici 70 oseb, od tega na intenzivni negi 14. Na ventilatorju je tudi 50-letnik, ki ni imel pridruženih bolezni. Enega so včeraj iz bolnišnice odpustili, nobeden pa zaradi koronavirusa ni umrl.

Jesen in brest najbolj ogroženi drevesni vrsti v obmurskem gozdu

V obmurskem gozdu sta najbolj ogroženi dve drevesni vrsti, ki izginjata s tega območja, jesen in brest. Da bo situacija še slabša, vodotok Mure s sabo prinaša semena tujerodnih invazivnih vrst, ki se tu naselijo in preprečujejo naravno obnovo gozdov, zato se poplavni prostor in gozdovi v njem intenzivno spreminjajo.

Kdo je ukradel senčnike s terase?

V preteklem dnevu so policisti v Pomurju obravnavali tri prometne nesreče. V vseh je nastala samo materialna škoda. Obravnavali so še dva primera povoženja divjadi. Poleg tega so obravnavali eno kaznivo dejanje in dve kršitvi javnega reda.

(CENTER NAPREJ): "Pridejo slabi trenutki, ko nimam moči, a si mislim, jutri bo bolje."

Maja Koler iz Gornje Radgone je leta 2007 doživela prometno nesrečo kot sopotnica na motornem kolesu. Voznik avtomobila je bočno zapeljal v motor, ki ga je vozil Majin fant. Njemu ni bilo pomoči, Maja je preživela, prva sta ji na pomoč priskočila duhovnik in vzgojiteljica.

(FOTO) Nafta doživela prvi poraz v tej sezoni

Nogometaši lendavske Nafte so se v 8. krogu 2. SNL v Športnem parku Lendava pomerili z ekipo iz Brežic. Tekma se je končala z 1 : 2 v prid gostov. Ti so prvič zadeli v 17. minuti, nato pa še v 85. minuti, ko je glavni sodnik pokazal na najstrožjo kazen. Igralci Nafte so sicer izid v prvem polčasu uspeli izenačiti, v 45. minuti je za 1 : 1 zadel Nermin Haljeta. Urinke s tekme je zbral Jure Zauneker.

Mura na Fazaneriji premagala Gorico z 1 : 0

Na stadionu Fazanerija so se včeraj na zadnji tekmi 4. kroga Prve lige Telekom Slovenije pomerili nogometaši Mure in Gorice. Tekma se je končala z izidom 1 : 0 (0 : 0). Črno-beli tako še naprej ostajajo neporaženi, z zmago pa so se povzpeli na vrh lestvice PLTS.

(FOTO) V Mačkovcih so se na pokalnem prvenstvu pomerili najboljši motokrosisti

V organizaciji Avto-moto društva Štefan Kovač (AMD) Murska Sobota je potekalo na stezi v Mačkovcih pokalno prvenstvo v motokrosu. V najmočnejših kategorijah MX Open sta slavila Miha Bubnič in Aleksander Žafran.

Visoka jubileja v Evangeličanski cerkveni občini v Murski Soboti

V evangeličanski cerkvi Martina Luthra v Murski Soboti so v nedeljo obeležili 120. obletnico Evangeličanske cerkvene občine in 110. obletnico izgradnje in posvetitve prve cerkve. Slovesnost zaradi razmer, povezanih s širjenjem koronavirusa, ni bila tako svečana, kot bi si želeli.

2. SNL: Nafta na domačih tleh doživela poraz proti Brežicam (1 : 2)

V 8. krogu 2. slovenske nogometne lige sta se od 16. ure v Športnem parku Lendava merili Nafta 1903 in Brežice Terme Čatež. Končni izid: 1 : 2 (1 : 1).