Sodobni goljufi nad naivneže s telefonsko prevaro. Gre za prevaro wangiri, pri kateri lahko vrnitev klica povzroči nepotrebne stroške.
V jubilejnem letu bodo pripravili številne dogodke, osrednji pa je v Termah Banovci danes (sobota).
V madžarskem kraju Őriszentpeter je danes potekala kmečka olimpijada oziroma tekmovanje v različnih spretnostnih igrah.
Zveza lovskih družin Prekmurje letos že enajsto leto zapored organizira lovski tabor, ki ima tretje leto mednarodni pridih, saj se ga udeležujejo tudi otroci iz Madžarske.
Po štirih športnih dneh je bil petek na Pomurskem športnem festivalu v Melincih koncertni dan oziroma večer. Nastopili so Dražen Zečić ter Dejan Vunjak in Brendijeve barabe. Organizator je Športno društvo Meteor Melinci. Festivalsko dogajanje se bo jutri sklenilo s 26. Ciglarskimi dnevi, ki jih pripravlja Turistično društvo Brod Melinci, in nastopom Ansambla Saša Avsenika.
Njihov prvi nastop je bil v oddaji Pokaži, kaj znaš aprila 1969, potem ko so leto prej še kot osnovnošolci ustanovili skupino. Sinoči so na grajskem dvorišču v Murski Soboti praznovali 50 let delovanja. V teh letih se je v skupini Špirit zvrstilo kar nekaj glasbenikov, med njimi Vlado Kreslin, Danilo, Miran in Andrej, vsi s priimkom Celec, Marjan Gerenčer, Borut Vild, Jože Rappl, Vlado Bojnec, Marjan Vidic, Mladen Kristl, Zoran Markovič. Danes jo sestavljajo Danilo Celec (bas kitara), Andrej Celec (kitara), Marjan Vidic (bobni), Roman Kovačič (vokal in kitara), Sandi Horvat (klaviature in kitara) in Davor Kiraly (klaviature). Z njimi so sinoči nastopili tudi nekateri drugi glasbeni kolegi.
Na Dobu kazen tridesetih let zapora prestaja petnajst morilcev; pet jih je že prestalo več kot polovico kazni in bodo po 22 letih in pol prestane kazni zaprosili za pogojni odpust.
Prekmurska godba Bakovci igra že devet desetletij, prav danes pa visok jubilej obeležujejo z glasbenim festivalom v Športno-rekreacijskem centru Bakovci. V godbi igra 62 glasbenikov, zadnjih dvajset let pa jo vodi dirigent Željko Ritlop. Najmlajši je star 12, najstarejši pa 55 let.
Dr. Miran Puconja s Cvena pri Ljutomeru, ki je doktorski naslov pridobil leta 2004, je več kot tri desetletja poučeval filozofijo in slovenščino na Gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer, ves čas pa ostal povezan z delom na kmetiji. Še danes, ko je v pokoju, obdeluje približno 15 hektarjev zemlje, v hlevu pa ima več kot 40 glav živine. Kljub obilici dela se vsakodnevno posveča tudi zbiranju gradiva za monografijo, v katero bo zajel dogajanje v Prlekiji po 2. svetovni vojni.