Trikrat toliko starih ljudi živi danes v Evropi, kot jih je živelo v času njihove mladosti. Pa vendar znanstveniki ugotavljajo, da so bolj kot starejši ljudje osamljeni mladi med 18. in 25. letom.
Vlagateljem ni treba pridobiti okoljskega soglasja. V štirih reaktorjih naj bi na dan predelali 81,5 ton odpadnih gum ali 29.784 ton na leto, kar je skoraj enkrat več od vseh zavrženih gum v Sloveniji.
Koliko premoženja se je skupaj z gramozom "odpeljalo" iz lendavske občine in regije, bo morda razkril stečajni postopek, gotovo pa gre za več kot milijon evrov. Soodgovorna je tudi lendavska občina.
Splošna knjižnica Ljutomer tudi ob Tednu otroka sodeluje z Ruskim centrom iz Maribora. Za prleške šolarje in vrtičarje so pripravili teden ruskih risank iz prejšnjega stoletja.
Grad Negova ponuja vrsto zanimivih zgodb, povezanih z zgodovino graščine, kraja in Slovenskih goric.
Phonexay je Prlek. Zdaj. Sicer sta z ženo Vesno – to je opazno takoj – državljana sveta. A tudi taki ljudje, svetovljani torej, ki se ne bojijo drugačnega ter njim tujega in neznanega, so nekje rojeni in nekje stanujejo. No, vsaj nekaj časa. Tako je Phonexay rojen v Laosu, kjer je spoznal Prlekinjo Vesno, takrat se je še pisala Roškar, po nekaj letih sta se poročila, preselila v Slovenijo in zdaj v Borecih pri Križevcih obnavljata babičino hišo. Vesno, tisto krajinsko arhitektko, ki je hkrati ustvarjalka in spoštuje vse živali, tudi tiste, za katere mnogi menijo, da so nepotrebne, mogoče poznate, pa niti ne veste. Ustvarja namreč pod imenom starega drevesa, jablane, najdete jo pod znamko Loščika. Svojega moža kliče čisto na kratko Xay.
Minuli konec tedna je razgledni stolp Vinarium Lendava, ki stoji ob vinskoturistični cesti v Lendavskih goricah, sprejel dvestotisočega obiskovalca. To je bil Bojan Gojkošek iz Maribora, ki se je s svojo družino odpravil na izlet v Prekmurje, se povzpel na stolp ter niti slutil ni, da jih bo po sestopu pričakalo presenečenje s povabilom lendavskega župana Antona Balažka, naj še nekaj časa ostanejo v teh krajih.
Sončna dolina je nadstandardni način kampiranja, ki bo ponujal udobje šestzvezdičnega hotela, a bo sredi neokrnjene narave. Imela bo 22 glamping vil, z možnostjo nastanitve vse leto, medtem ko bodo v enajstih šotorih gostje lahko bivali med aprilom in oktobrom. V vile bodo gostje lahko prišli decembra letos, šotori bodo aprila prihodnje leto.